Aktualności

Barlinek organizuje obchody Międzynarodowego Roku Lasów

autor:

sadzenie_drzew_sulecin_5sll.jpgpin
Zobacz całą galerię
Barlinek S.A. wraz z młodzieżą gimnazjalną oraz z Nadleśnictwem Sulęcin i Nadleśnictwem Kielce, zorganizował 27 i 28 kwietnia 2011 r. akcję sadzenia drzewek, przyłączając się w ten sposób do tegorocznych obchodów Międzynarodowego Roku Lasów.
Dzięki organizatorom akcji "Posadź swoje drzewo" młodzież gimnazjalna z Kielc, a następnego dnia także z Sulęcina mogła zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące sadzenia młodych drzewek. Uczniowie podczas obu akcji zasadzili na terenach Nadleśnictw blisko 3500 sadzonek jednorocznej sosny. Oprócz praktycznej nauki sadzenia drzew, pracownicy Lasów Państwowych wyjaśnili młodzieży procesy zachodzące od momentu posadzenia młodych sadzonek do osiągnięcia przez nie wieku dojrzałego. Uczniowie dowiedzieli się również, że dzięki prawidłowemu zarządzaniu gospodarką leśną, zasoby leśne są w pełni odnawialne oraz poznali zasady, na jakich pozyskuje się drewno, by przeznaczyć je na wyroby użyteczne ludziom, między innymi na podłogi.
Od 2000 roku firma Barlinek S.A. we współpracy z Nadleśnictwami Lasów Państwowych realizuje programy ekologiczne, takie jak "Zasada 1 za 1", która polega na współfinansowaniu sadzenia młodych drzew za każdą sprzedaną paczkę deski barlineckiej, oznaczonej logo programu.

Barlinek organizuje obchody Międzynarodowego Roku Lasówpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek