Aktualności

BUDMA 2015. Targi inspiracji

autor:

Zakończyła się 24. edycja największych w tej części Europy targów dedykowanych sektorowi budownictwa oraz architektom i projektantom. BUDMA 2015, w której skład wchodziły targi Budma, CBS, Glass oraz WinDoor-tech, zaprezentowała najnowszą ofertę ponad 1000 wystawców z 33 krajów z całego świata. Przez cztery targowe dni ekspozycję odwiedziło ponad 50 000 zwiedzających.
fotobueno_budma_10-03-2015_.jpgpin
Zobacz całą galerię
Setki nowości produktowych i technologicznych, 28 produktów nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem Złotego Medalu MTP oraz kilkanaście absolutnych rynkowych premier czekało na zwiedzających przez cztery targowe dni. Targowi goście, którzy przyjechali do Poznania wzięli również udział w szeregu arcyciekawych debat, konferencji i prelekcji z udziałem uznanych w branży autorytetów i specjalistów.
Bogaty program wydarzeń towarzyszących ekspozycji oferty wystawców zapewnił mnogość dodatkowych atrakcji dla specyficznych grup zwiedzających. I tak architekci i projektanci wzięli udział w debacie architektonicznej, organizowanej przy współpracy z Izbą Architektów RP, z udziałem zagranicznych gości, Alberto Veigą z Estudio Barozzi Veiga, Dmitrijem Antonyukiem, architektem z Kijowa, a także przedstawicielem polskiej awangardy architektów młodego pokolenia, Piotrem Szaroszykiem. Alberto Veiga był również gwiazdą drugiego dnia targów. W jego wykładzie udział wzięło blisko 1000 słuchaczy. Nie zabrakło również akcentów skierowanych do młodych adeptów sztuki architektonicznej, którzy mogli powalczyć o cenne nagrody w ramach konkursu Szkice Architektoniczne, a także wziąć udział w prelekcji architekta słynącego z niestandardowych i bezpretensjonalnych rozwiązań, Przema Łukasika. Z kolei najciekawsze pod względem designu i jakości wykonania produkty można było podziwiać na specjalnej ścieżce zwiedzania w ramach projektu Strada di Architettura.
Zwiedzający mogli również na żywo zobaczyć produkcję okien PCV. Na terenie targów WINDOOR-TECH, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, stanęła wyposażona w pełnowymiarowy park maszynowy i grupę wykwalifikowanych specjalistów "Fabryka Okien na Żywo". Przez cztery dni targów wyprodukowano tam blisko 100 okien. Pieniądze z ich sprzedaży trafią na cel charytatywny. Na przełomie stycznia i lutego na platformie charytatywni.allegro.pl prowadzona była akcja "Kup okno, pomóż potrzebującym", w ramach której osoby prywatne mogły zakupić okno w wybranym przez siebie rozmiarze i kolorze. To już trzecia edycja "Fabryki Okien na Żywo". Podczas dwóch poprzednich wyprodukowano łącznie ponad 250 okien, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu.
Na kolejne spotkanie branży zapraszamy już za rok. W 2016 roku Poznań ponownie zapłonie żywym ogniem. Na arenę targową powrócą bowiem Międzynarodowe Targi Kominkowe - KOMINKI. Przyszłoroczne wydarzenie będzie się zatem składać z czterech ekspozycji - BUDMA, CBS, Glass oraz właśnie Kominki. Zapraszamy.
BUDMA 2015. Targi inspiracjipin
BUDMA 2015. Targi inspiracjipin
BUDMA 2015. Targi inspiracjipin
BUDMA 2015. Targi inspiracjipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek