Aktualności

BUDMA 2016. Spotkanie z architekturą

autor:

Tradycyjnie już, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, w ramach FORUM ARCHITEKTURY, będziemy mieli okazję spotkać się architektami o uznanej renomie, których projekty zdobyły wiele krajowych jak i międzynarodowych nagród. Mamy zaszczyt przedstawić sylwetki gości specjalnych targów BUDMA 2016!
bez-nazwy-2_03.jpgpin
Zobacz całą galerię
Zvi Hecker - The House as the City
Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, zapraszają na spotkanie ze światowej sławy architektem. Dla tego izraelskiego projektanta polskiego pochodzenia, architektura nie zaczyna i nie kończy się wraz z budynkiem. Pozostaje ona w stanie ciągłości i nieustannie się zmienia.
Zvi Tadeusz Hecker urodził się w 1931 roku w Krakowie, lata wojny spędził w Samarkandzie. Edukację architektoniczną rozpoczął na wydziale architektury Akademii Górniczej w Krakowie. W 1950 roku wyemigrował wraz z rodziną do Izraela, gdzie kontynuował studia na uniwersytecie technologicznym Technion w Hajfie.
Spod jego ręki wyszły projekty określane mianem "architektury wielościanu" jak np. Ratusz w Bam Yat czy dom mieszkalny Dubinera w Ramat Gan. W efekcie zafascynowania strukturą słonecznika powstał słynny dom Spirala, czy także szkoła żydowska im. Heinza-Galińskiego w Berlinie. Polskim akcentem dorobku Zvi Heckera są wyróżnione projekty konkursowe, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
3 lutego 2016r., podczas targów BUDMA, Zvi Hecker poprowadzi wykład pod wiele znaczącym tytułem "The House as the City". Wykład odbędzie się w Sali Ziemi w pawilonie 15MTP w godz.14:30 - 16:30. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Robert Konieczny
Jeden z najbardziej nagradzanych młodych polskich architektów będzie gościem targów BUDMA w czwartek, 4 lutego. Jak sam wielokrotnie podkreślał, najważniejszą rzeczą w jego projektach jest przestrzeń, czyli to, co się dzieje między ścianami, a nie same ściany.
Autor "szytych na miarę" domów jednorodzinnych (wszystko rozpoczęło się od Domu z Ziemi Śląskiej) jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. House of the Year 2006 za projekt Domu Atrialnego, uznanego za najlepszy dom mieszkalny na świecie, w konkursie portalu World Architecture News. Robert Konieczny był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, a od 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji.

Na zaproszenie Izby Architektów RP, będziemy mieli okazję spotkać się z Robertem Koniecznym trzeciego dnia targów BUDMA w pawilonie 5 MTP, na strefie Forum INSPIRACJE, w godz. 11:00 - 12:30
Tomasz Konior
"Architektura to inspirujący klimat i piękno. To pasja tworzenia dla ludzi w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury".
Znajdujący się na liście najbardziej obiecujących młodych architektów z Europy "Europe 40 under 40", laureat ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych (m.in. Award For The Most Friendly And Accessible For All Public Project Międzynarodowej unii Architektów (UIA) za Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej "Symfonia" w Katowicach) będzie gościem targów BUDMA w piątek, 5 lutego.
Na "koncie" Tomasza Koniora znajdują się takie projekty jak m.in. Nowy ratusz we Wrocławiu, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia w Katowicach, czy także Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach.
Na spotkanie z architektem młodego pokolenia zaprasza Izba Architektów RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie do pawilonu nr 5 MTP, strefa Forum INSPIRACJE w piątek, 5 lutego w godz. 11:00 - 12:30.
Partnerami FORUM ARCHITEKTURY są: ArcelorMittal, FAKRO, Hörmann, STO.
BUDMA 2016. Spotkanie z architekturąpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek