Aktualności

BUDMA 2017. Intensywnie budowlanie

autor:

Cztery targowe dni podczas BUDMY oraz WinDoor-techu były niezwykle intensywne. Dopisali Wystawcy, których w Poznaniu było ponad 800 z aż 26 krajów z całego świata, a którzy zaprezentowali setki nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier. Tłumnie przybyli zwiedzający, zainteresowani tematyką budowlaną i architektoniczną.
fotobueno_budma_08-02-2017_i_(21).jpgpin
Zobacz całą galerię
Na powierzchni 55 tys. m2 najnowsze propozycje branży zobaczyło niemal 45 tys. targowych gości! Wyjątkowo bogaty był również program wydarzeń. Śmiało można powiedzieć, że tegoroczne targi dostarczyły uczestnikom wielu inspiracji, ogromnej dawki wiedzy i przede wszystkim okazji do rozmów biznesowych.

Nowości, premiery, Złoci Medaliści
29 Złotych Medali MTP targów BUDMA oraz WinDoor-tech, kilkaset nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier w ramach Klubu Premier BUDMA – to wszystko czekało na targowych gości w Poznaniu. Szczególnie rynkowe premiery wzbudzały duże zainteresowanie wśród zwiedzających. W końcu te produkty mogliśmy na żywo i po raz pierwszy zobaczyć właśnie podczas targów. Wszystkich laureatów Złotego Medalu MTP targów BUDMA, wraz z opisami, można poznać na stronie www.zlotymedal.mtp.pl, a przy okazji oddać głos w dodatkowym konkursie Złotego Medalu – Wyboru Konsumenta.

Potężna dawka wiedzy
Technologiczne nowinki to jeden z powodów wizyty w Poznaniu, ale nie jedyny. Wiele osób przybyło do stolicy Wielkopolski ze względu na bogaty program merytoryczny. Tutaj w szczególności wymienić należy I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, które odbyło się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Trzydniowe Forum dostarczyło nam konkretnych informacji m.in. na temat kodeksu urbanistyczno – budowlanego, programu Mieszkanie Plus, czy także nadzoru rynku wyrobów budowlanych. O projektowaniu i wykonaniu lekkiej obudowy, warunkach technicznych, metodyce ocen okładzin ściennych czy również roli szczelności w budynkach użyteczności publicznej mogliśmy dowiedzieć się podczas konferencji organizowanej przez stowarzyszenie DaFa. Z kolei tematyka efektywności energetycznej, zalet budowania obiektów w technologii pasywnej oraz głębokiej termomodernizacji, podejmowana była w ramach VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej. 
Forum Architektury po raz kolejny zaprezentowało szereg interesujących wydarzeń skierowanych do architektów. Unikatowe produkty o niezwykłym dizajnie oraz szczególnych walorach architektonicznych zaprezentowały firmy Fakro, Porta Drzwi oraz Tubądzin, w ramach projektu ArchiStrada. Debatę architektoniczną na temat „Społecznej odpowiedzialności architekta” poprowadził dziennikarz i krytyk architektury Jakub Głaz. Oprócz tego odbyły się spotkania z gośćmi specjalnymi: architektami z pracowni Bulanda Mucha Architekci, Stanisławem Niemczykiem i Fernando Menisem. Hiszpański architekt, twórca Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki był największą gwiazdą architektoniczną tegorocznej Budmy. Wygłosił wykład pt. „Reason and Emotion – the special case of an opera in Toruń”. Poznaliśmy także zwycięzców trzeciej edycji konkursu Szkice Architektoniczne. Tym razem na najwyższym podium stanęła Maria Krupiak z Politechniki Opolskiej, natomiast wybór publiczności padł na pracę autorstwa Michała Ptaka z Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Fachowcy na BUDMIE
Mnóstwo pokazów, szkoleń czy konkursów czekało na fachowców przez wszystkie targowe dni. 
26. Budmie towarzyszyły Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH. To była dobra okazja, by zapoznać się z pełną ofertą rynkową najnowszych, wydajnych i energooszczędnych technologii dla tego segmentu. 

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie branży budowlanej w Poznaniu! W 2018 roku targi BUDMA i towarzyszące im targi KOMINKI, odbędą się od 30 stycznia do 2 lutego! Do zobaczenia!
fotobueno Budma 08-02-2017pin
fotobueno Budma 08-02-2017pin
fotobueno Budma 08-02-2017pin
fotobueno Budma 08-02-2017pin
fotobueno Budma 08-02-2017 monteriadapin
fotobueno Budma 08-02-2017 Fernando Menispin
fotobueno Budma 08-02-2017 Forum Budownictwapin
fotobueno Budma 09-02-2017 Forum Budownictwapin
fotobueno Budma 09-02-2017pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek