Aktualności

BUDMA w ogniu, KOMINKI na Budmie

autor:

Marzec przyszłego roku zapowiada się niezwykle imponująco, a to za sprawą ponownego spotkania z branżą kominkową. Po raz trzeci Poznań, a konkretniej Pawilon 5A (poprzednio pawilon 9) Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie przykuwał uwagę i nęcił przyjemnym ciepłem i blaskiem płomieni.
kominki_mtp_ife.jpgpin
Zobacz całą galerię
W blasku płomieni
Gorąco, i to dosłownie, zapowiada się spotkanie z branżą kominkową, która przedstawi swoją ofertę podczas bloku targów BUDMA. - Ideą prezentacji najnowszej oferty wystawców podczas targów sektora budowlanego jest zainteresowanie tematyką kominków, ich aspektom dekoracyjnym, ale także funkcjonalnym już na etapie projektowania czy też modernizacji domów, mieszkań bądź budynków komercyjnych - mówi Konrad Fleśman, Dyrektor Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI - To właśnie podczas targów BUDMA wystawcy będą mieli okazję zaprezentować swoją najnowszą ofertę architektom, inwestorom, wykonawcom czy też przedstawicielom handlu. Stąd też wynika decyzja o włączeniu targów KOMINKI do bloku wydarzeń budmowych, podjęta po konsultacjach z przedstawicielami producentów i dystrybutorów kominków - dodaje. Poznań już po raz trzeci będzie przykuwał uwagę i nęcił przyjemnym ciepłem i blaskiem płomieni. Warto przypomnieć, że jest to jedyne miejsce na targowej mapie Polski, w którym branża kominkowa może przedstawić swoją ofertę w pełnej okazałości, gdzie podziwiać będzie można kominki płonące żywym ogniem.

BUDMA żywiołów
Czym byłby jednak ogień bez wody? Marcowe wydarzenie odsłoni równie atrakcyjny i dający praktycznie nieograniczone możliwości designerskie Salon Łazienek i Wellness AQUA-SAN. Coraz częściej bowiem projektanci łączą ze sobą te dwa żywioły, tworząc niezwykle nowoczesną przestrzeń, zaaranżowaną zgodnie z najbardziej aktualnymi trendami architektury. Tematyka Salonu przedstawi m.in. ceramikę sanitarną, armaturę, płytki ceramiczne, kabiny prysznicowe, sauny, wellness oraz akcesoria łazienkowe. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014.

BUDMA bliżej gwiazd
Już dzisiaj znamy kilka propozycji, które przygotowali organizatorzy przyszłorocznego Forum Architektury, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP. Tradycyjnie już, podczas targów będzie można spotkać się z gwiazdą światowej architektury. Tym razem przed szerokim audytorium, swoją wizję kształtów architektonicznych otaczającej nas rzeczywistości przedstawi fiński architekt - Rainer Mahlamäki. Prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, Przewodniczący Jury International Architecture Awards z 2009 roku wygłosi wykład pod tytułem "What internationality means in architecture?". Wykład przewidziany jest drugiego dnia trwania targów BUDMA. 

Materiał w architekturze
W ramach Forum Architektury kontynuowany będzie projekt Strada di Architettura, specjalnej ścieżki zwiedzania dla architektów i projektantów, służącej m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury, a producentami materiałów budowlanych. W połączeniu z licznymi debatami, konferencjami i spotkaniami z autorytetami architektury, Strada di Architettura to obowiązkowy punkt zwiedzania bloku targów BUDMA dla każdego architekta.
Forum to także szansa na zdobycie cennych nagród i rozgłosu. Organizatorzy targów BUDMA wraz z Izbą Architektów RP przygotowują konkurs dla studentów architektury o wdzięcznie brzmiącym tytule "Mój ulubiony materiał w architekturze". Przedmiotem konkursu będzie rysunek odręczny, który ma zaprezentować jak w realnym świecie lub krainie wyobraźni uczestnika tworzą architekturę zastosowane materiały. W czarno-białych projektach w formacie A2 będzie mógł pojawić się tylko jeden dodatkowy kolor. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi ostatniego dnia targów, tj. 14 marca 2014 r. 

Wizja szkła
Coraz szersze spektrum możliwości wykorzystania surowca, który dzięki swojej nieprzeciętnej uniwersalności, daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania - tak pokrótce można scharakteryzować Targi Branży Szklarskiej GLASS. W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi istotny element aranżacji i wyposażenia. Samoczyszczące się fasady, ograniczenie zużycia energii, ochrona przed włamaniem, czy po prostu zredukowanie hałasu to tylko kilka przykładów - dzisiejsze technologie produkcji 
i obróbki szkła pozwalają na wiele. O tym jak zostanie wykorzystane decyduje w obecnych czasach już tylko wyobraźnia projektanta czy też architekta, a najnowsze propozycje branży szklarskiej, skierowane między innymi właśnie do nich, będzie można zobaczyć w ramach bloku targów BUDMA.
BUDMA w ogniu, KOMINKI na Budmiepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek