Aktualności

Budowa największej w Polsce fabryki systemów kominowych Jawar rozpoczęta!

autor:

W dniu 21 października na terenie inwestycji przy drodze krajowej nr 7 w Glinojecku odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę największej w Polsce fabryki systemów kominowych firmy Jawar. Będzie ona odpowiedzialna za produkcję jedynych w Europie ceramicznych systemów kominowych w perlito-betonowej obudowie, na które firma Jawar posiada patent.
wizualizacja-fabryki-jawar.jpgpin
Zobacz całą galerię
Realizacja planu budowy fabryki została podzielona na dwa etapy – pierwszy przypadnie na okres od września 2016 do czerwca 2017, natomiast drugi od czerwca 2017 do września 2018. W miejscu inwestycji o powierzchni 20 000 m2 powstaną 4 hale produkcyjne z niezbędnym zapleczem socjalnym dla pracowników. Fabryka będzie odpowiedzialna za kompleksową produkcję systemów kominowych w perlito-betonowej obudowie, na które Jawar posiada patent. Będzie to pierwszy produkt tego typu w Polsce. – Perlit ekspandowany, którego użyjemy do obudowy, idealnie sprawdzi się jako materiał izolujący w procesach wysokotemperaturowych w naszych systemach kominowych. Chcemy zaproponować Klientom gotowe rozwiązanie, które będzie nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim trwałym izolatorem – mówi Paweł Jarzyński, prezes firmy Jawar, lidera w zakresie nowoczesnych systemów kominowych. Na proces produkcyjny złożą się: linia produkcyjna ekspandacji perlitu, linia do produkcji pustaków perlito-betonowych i linia produkcyjna ceramiki izostatycznie prasowanej. Zakład będzie w stanie wytworzyć nawet 400 km gotowych systemów kominowych rocznie.
Łączny koszt budowy fabryki, jednej z największych inwestycji w gminie Glinojeck, wyniesie ok. 20 mln złotych, z czego 9,5 mln złotych pochodzi z dotacji otrzymanej od Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Firma Jawar w nowym obiekcie zatrudni docelowo minimum 50 pracowników.
Swoją obecnością podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki zaszczycili firmę Jawar m.in. burmistrz miasta i gminy Glinojeck Waldemar Godlewski, poseł ziemi ciechanowskiej Marek Jakubiak, ksiądz Wojciech Iwanowski z parafii świętego Jakuba w Uniecku oraz wykonawca inwestycji – firma Infraco. Prezes Paweł Jarzyński podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji planu budowy fabryki. Wyraził także przekonanie, że nowa inwestycja poprawi sytuację na rynku pracy w Glinojecku.
Otwarcie fabryki i rozpoczęcie w niej produkcji jest planowane na wrzesień 2018 roku.
wizualizacja-fabryki-jawarpin
jawar-23pin
jawar-135pin
jawar-91pin
jawar-74pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek