Aktualności

Charnwood na wystawie w Londynie

autor:

hughwells.jpgpin
Zobacz całą galerię
Od 24 lipca trwa wystawa Make it in Great Britain w Londyńskim Muzeum Nauki, która promuje brytyjski przemysł wytwórczy. Przypomnijmy, że wśród 39 wystawców (takich jak m.in. Rolls-Royce, Jaguar Land Rover) znalazł się Charnwood i emaliernia - dwa oddziały rodzinnej firmy A.J. Wells & Sons. Dla brytyjskiego producenta wysokiej jakości pieców wolnostojących, udział w przedsięwzięciu jest ogromnym wyróżnieniem. 

Firma A.J. Wells & Sons prezentuje na wystawie serię emaliowanych paneli oraz piec na drewno - Tor Pico. Emaliernia A.J. Wells & Sons zajmuje się produkcją znaków, głównie dla Metro w Londynie oraz innych firm związanych z transportem. Emaliowane wyroby zachowują swoją trwałość i odporność przez wiele lat. Na dużym ekranie muzeum pojawił się także film przedstawiający proces produkcji pieców firmy Charnwood.

W trakcie uroczystego otwarcia wystawy, brytyjski Sekretarz Stanu ds. Biznesu, Vince Cable podkreślił, że w brytyjskim przemyśle wytwórczym zatrudnionych jest 2,5 miliona ludzi i rocznie z tego tytułu do budżetu państwa wpływa 137 miliardów funtów. Zatem wyobrażenia społeczne, jakoby ten rodzaj przemysłu zanikał, są niezgodne z rzeczywistością.

W otwarciu wystawy Make it in Great Britain uczestniczyli także brytyjski Minister ds. Biznesu, Mark Prisk oraz Ian Blatchford, Dyrektor Londyńskiego Muzeum Nauki.

John Wells tak skomentował udział swojej firmy w inicjatywie: "Jesteśmy bardzo dumni i czujemy się wyróżnieni tym, że możemy reprezentować brytyjski przemysł wytwórczy na wystawie Make it in Great Britain. Nadchodzące lato jest wyjątkowe, ponieważ oczy całego świata zwrócą się na Wielką Brytanię. Udział w takiej wystawie to dla nas ogromne wyróżnienie. Pragniemy pokazać opinii publicznej silne strony brytyjskiego przemysłu wytwórczego". 

Chętnych zapraszamy do Londyńskiego Muzeum Nauki. W trakcie wydarzenia można uczestniczyć w licznych warsztatach i spotkaniach z ekspertami. Wystawa potrwa do 9 września br. Wstęp jest bezpłatny. Więcej na bis.gov.uk/makeitingreatbritain.

Charnwood na wystawie w Londyniepin
Charnwood na wystawie w Londyniepin
Charnwood na wystawie w Londyniepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek