Aktualności

Coroczne "święto kominkowe" w Wels

autor: Rafał Rębisz

dsc_2405_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Od lat koniec stycznia w branży kominkowej zarezerwowany jest dla targów poświęconych ceramice mieszkaniowej oraz technice kominkowej "KOK Austria - Europäische Fachmesse Kachelofen & Wohnkeramik". Tegoroczna edycja odbyła się w austriackim Wels, w dniach 21-23 stycznia.
Impreza została zdominowana przez kafle w najróżniejszym wydaniu. Od tradycyjnych, malowanych poprzez kaflowe ławeczki, po nowoczesne, proste w swej formie. Swoją ofertę zaprezentowali tacy potentaci w tej dziedzinie, jak Zehendner, Sommerhuber, G-R, Jasba Ofenkachel, Kaufmann, Winkenbach Keramik, czy Angermayer. Można by rzec, że targi, jak co roku, były rajem dla miłośników kafli, które w naszym kraju wciąż są nieco niedoceniane.
Tegoroczna edycja targów była również potwierdzeniem umacniającej się pozycji materiałów do budowy pieców i kominków akumulacyjnych. Takie firmy jak Rath, Ortner, czy Brula, od lat są już dobrze znane na naszym rodzimym rynku. Nie dziwi więc fakt, że również w Austrii prezentowane przez nie rozwiązania budziły spore zainteresowanie wśród, odwiedzających targi gości.
Swoimi charakterystycznymi piecami, uwagę zwiedzających przyciągały stoiska Firetube oraz Tonwerk, który prezentował między innymi swój przebojowy model T-Eye. Nie zabrakło również dobrze znanych w Polsce firm: Leda, Schmid, Schiedel, Romotop, Ruegg, czy niemiecki potentat branży - Spartherm. Po raz kolejny spotkaliśmy także Pana Damiana Gawrona z firmy Damaro, który przedstawiał zalety programu PaletteCAD.
Tradycją targów w Wels jest już rozmach, z jakim mamy do czynienia w przypadku niemieckiego Brunnera. Nie inaczej było w tym roku, bawarski producent przyciągał tłumy, nie tylko największym i świetnie urządzonym stoiskiem, strojami regionalnymi i atmosferą zabawy niczym na Oktoberfest, ale przede wszystkim bogatą ofertą.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia przyszłorocznej edycji targów w Wels. Firmy kominkowe ze względu na prezentowane nowości, użytkowników kominków i osoby planujące zakup ? dla bogatej oferty, a organizatorów polskich targów, aby popatrzyli Austriaków, jak zorganizować imprezę, która stanie się jedną z najważniejszych w branży.
Coroczne "święto kominkowe" w Welspin
Coroczne "święto kominkowe" w Welspin
Coroczne "święto kominkowe" w Welspin
Coroczne "święto kominkowe" w Welspin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek