Aktualności

Decyzja sejmiku odnośnie zakazu palenie drewnem w Krakowie

autor:

25 listopada br. w Krakowie odbyła się długo oczekiwana i wywołująca ogromne zainteresowanie i emocje Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ze względu na nasilające się w ostatnich latach zjawisko smogu, podczas sesji głosowano za przyjęciem uchwały zakazującej palenia węglem i drewnem. Obradom przyglądał się Jacek Ręka z krakowskiej firmy Cebud.
889984_arp_8112_1d.jpgpin
Zobacz całą galerię
Uchwała o zakazie palenia węglem i drewnem nie została wprowadzona w pierwotnej formie, lecz zastosowano Autopoprawkę Zarządu Województwa Małopolskiego, która kompromisowo zezwala na stosowanie kominków opalanych drewnem. W ten sposób udało się uzyskać większość wśród radnych, co pozwoliło na przegłosowanie uchwały i wprowadzenie zakazu używania paliw stałych.
Ponadto Zarząd Województwa Małopolskiego poinformował, iż zakaz palenia paliwami stałymi nie będzie rozszerzany poza miasto Kraków, a wręcz zadeklarował, że będzie powiększony program wsparcia i dofinansowania wymiany starych, niespełniających określonych limitów emisji spalin, palenisk węglowych na nowe urządzenia, które spełniają parametry czystego spalania. 

Decyzja sejmiku odnośnie zakazu palenie drewnem w Krakowiepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek