Aktualności

Duńskie kominy z pumeksu na polskim rynku.

autor:

scancore_singleblock_300dpi.jpgpin
Zobacz całą galerię
Na początku listopada firma TiM Kominki Sp. z o.o. wprowadziła na polski rynek nową markę z ofertą systemów kominowych. Promowanym hitem jest duńskie rozwiązanie Scancore - komin zbudowany na bazie wulkanicznego pumeksu.
Wulkaniczny pumeks, naturalna, porowata skała jest materiałem idealnym do izolacji. Dobra izolacja dla komina oznacza szybkie osiąganie i utrzymanie wysokiej temperatury spalin, gwarantując dobry ciąg i szybkie rozgrzanie się komina. Wysoka temperatura powoduje dokładniejsze dopalanie gazów i skroplin w kominie, przez co na zewnątrz wydostaje się mniej sadzy i szkodliwych związków. Najistotniejszą cechą systemu jest prostota jego budowy. Składa się on z jednego typu kształtki, z której buduje się całość komina. Scancore nie podsiada wewnętrznego komina ceramicznego ale zintegrowany wewnętrzny wkład. Instalator montując komin sam wybiera miejsce na drzwiczki i podłączenia nawiercając komin i robiąc dziury pod odpowiedni przewód.
Scancore jest znanym i cenionym rozwiązaniem w krajach skandynawskich. Tamtejsze produkty cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, są ekologiczne, proste w montażu i bezpieczne w użytkowaniu.
Duńskie kominy z pumeksu na polskim rynku.pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek