Aktualności

Ekologiczne biopaliwa z Barlinka na Małopolskich Targach Innowacji

autor:

malopolskie_targi_2.jpgpin
Zobacz całą galerię
12 października br. na Małym Rynku w Krakowie odbyły się Małopolskie Targi Innowacji 2011. W wydarzeniu udział wzięło 55 wystawców, którzy zaprezentowali swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji, w tym firma NPF (reprezentująca Grupę Lester Projekt), która zaprosiła do współudziału w tym przedsięwzięciu Dział Biopaliw Barlinka. Targi pozwoliły wymienionym firmom na zaprezentowanie rozwiązań, które umożliwiają skuteczną redukcję emisji CO2 w Krakowie. Pokazany został m. in. zaawansowany technologicznie palnik firmy Lester, który jest zasilany peletem z Barlinka. Takie rozwiązanie może zastosować w praktyce każdy producent kotłów, adaptując je do swoich urządzeń.
To kolejny już przykład współpracy obu firm. Barlinek wraz z firmą NPF kilkakrotnie prezentowały rozwiązania, płynące z użytkowania peletu drzewnego, czyli ekologicznego i odnawialnego biopaliwa o tzw. zerowej emisji CO2. Przeprowadziły również pokazową akcję eliminacji niskiej emisji węgla w centrach zabytkowych miast - m.in. w Krakowie i Zakopanem, zastępując węglowe piece kaflowe kominkami na pelet.
Małopolskie Targi Innowacji zostały objęte honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Targi organizowano w ramach projektu "Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt pilotażowy".
Ekologiczne biopaliwa z Barlinka na Małopolskich Targach Innowacjipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek