Aktualności

I Forum Producentów i Dystrybutorów

autor:

Dnia 28 sierpnia br. w Łodzi odbyło się I Forum Producentów i Dystrybutorów branży kominkowej i zduńskiej. Było to pierwsze od ponad 20 lat zgromadzenie, na którym przedstawiciele firm spotkali się, aby znaleźć sposoby na wsparcie rozwoju całej branży oraz konsolidację producentów i dystrybutorów wokół lepszej organizacji rynku i promocji przedsiębiorstw rzemieślniczych.
dsc03970.jpgpin
Zobacz całą galerię
W Forum wzięli udział najwięksi producenci i dystrybutorzy firm obecnych na rynku w Polsce: Spartherm, Jotul Polska, Hajduk, Kratki.pl, Parkanex, Kafel-Kar, Lechma, Austroflamm, Robi-Ren, Brunner Polska/Kominki-Kozłowski, Unirol, Kornak, Arysto, Steinberg, Kafel-Art, Cebud, Perfekt, Roland Buławski (Prezes OSKP).
W trakcie obrad Forum poruszono wiele ważnych dla interesów całej branży tematów oraz wywiązało się kilka ciekawych dyskusji. Podczas jednej z nich omówiono podstawowe zagrożenia dla branży, takie jak: lobbing producentów alternatywnych źródeł energii; zakazy palenia drewnem w Krakowie, Trójmieście itp.; rozproszenie branży.
Dyskutowano o potrzebie i możliwości wspólnych akcji promocyjnych pod auspicjami OSKP. Podkreślono, że jedną z najważniejszych akcji jest długofalowe promowanie ogrzewania domów drewnem jako czystego, odnawialnego, w pełni ekologicznego i wygodnego sposobu grzania. Poza tym rozważano możliwości wsparcia drobnych zakładów rzemieślniczych w ogólnopolskich kampaniach promocyjnych.
Jednym z ważniejszych tematów była potrzeba zjednoczenia producentów i dystrybutorów w organizacji, która skutecznie przeprowadzi konieczne działania. Zaakceptowano pomysł stowarzyszenia się z OSKP w formie Rady Biznesowej przy OSKP. Uczestnicy Forum zaakcentowali, że Rada musi mieć wyraźny i znaczący głos w Stowarzyszeniu. 
Prezes OSKP Roland Buławski przedstawił bieżące dokonania Stowarzyszenia oraz wizję jego rozwoju. Omówiono również kwestie zmian zapisów w prawie budowlanym oraz innych ustawach dotyczących branży, które uporządkowałyby wszelkie regulacje dotyczące produkcji, budowy i eksploatacji kominków i pieców opalanych drewnem.
W trakcie obrad wywiązała się także dyskusja na temat etyki w biznesie i granic akceptowalnych zachowań. Zaakcentowano, że organizacja musi kierować się najwyższymi standardami etyki biznesowej.
Większość uczestników Forum wyraziła wolę ponownego spotkania w tym samym lub szerszym gronie w celu dalszych prac nad nowymi wartościowymi inicjatywami na rzecz rozwoju całej branży.

I Forum Producentów i Dystrybutorów pin
I Forum Producentów i Dystrybutorów pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek