Aktualności

Infotherma w Ostrawie 16 - 19.01.2012

autor:

infotherma_2012_1.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 16 - 19 stycznia w Ostrawie odbyły się targi Infotherma, w których wzięło udział 369 wystawców z kraju i ze świata. Wydarzenie objęły patronatem czeskie resorty państwowe: Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Ministerstwo Rolnictwa oraz Ministerstwo Środowiska. Partnerami medialnymi były czeskie i słowackie redakcje gazet, czasopism, portali internetowych (łącznie 42 instytucje).
Wystawa od samego początku koncentruje się na trzech zasadniczych kwestiach: ogrzewaniu, oszczędności energii i odnawialnych źródłach energii. Stąd znaczna część przestrzeni wystawowej została poświęcona kominkom i innym nowym systemom grzewczym. Zaprezentowano dużo wkładów kominkowych i pieców kaflowych. Można było zobaczyć nowoczesne urządzenia grzewcze z płaszczem wodnym i systemem dystrybucji gorącego powietrza. Prezentowano rozwiązania wykorzystujące ciepło kolektorów słonecznych i masę akumulacyjną. Na targach pojawiło się także wielu producentów pellet, brykietów, biogazu - coraz częściej wykorzystywanych jako paliwo w nowoczesnych systemach grzewczych.
Infotherma kładzie duży nacisk na edukowanie społeczeństwa - w Ostrawie odbyło się aż 38 wykładów dotyczących nowoczesnego ogrzewania. Misją targów jest bowiem zwiększenie komfortu cieplnego w domach przy ekonomicznych rozwiązaniach. 

Infotherma w Ostrawie 16 - 19.01.2012pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek