Aktualności

Instalacje 2008 - krok w dobrą stronę

autor: Rafał Rębisz

Z każdą edycją wzrasta ranga imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tegoroczne Instalacje były tego najlepszym przykładem. Okazuje się, że nie tylko polska branża kominkowa zauważa potrzebę organizowania i czynnego uczestnictwa w poznańskich targach. Poznań staje się coraz ważniejszym punktem na mapie wydarzeń branżowych europejskich i światowych producentów.
38fb69ed67.jpgpin
Zobacz całą galerię

Poznań targowym centrum Europy?


Od lat kilka europejskich miast przyciąga gości z całego świata na targi. Takie imprezy jak ISH, KOK, Salon Kaminov, czy Progetto Fuoco przyciągają nie tylko największych producentów ale również rzesze odwiedzających. To na tych imprezach prezentowane były nowości, podczas gdy polskie targi przez wiele lat traktowane były jako wydarzenie drugoplanowe. Dlaczego Poznań nie miałby być stawiany na równi z Moskwą, Frankfurtem, czy Wels? Położenie geograficzne sprzyja, aby Polska stała się miejscem spotkań zarówno gości ze Skandynawii, jak i Włoch, Francji czy Rosji. O korzyściach, nie tylko dla Wielkopolski ale całego kraju, płynących ze światowej rangi polskich targów chyba nie muszę nikogo przekonywać.

Organizatorzy zauważyli branżę kominkową


Wydaje się, że przez lata branża kominkowa była nie doceniana przez organizatorów targów. Stoiska rozrzucone po wszystkich halach sprawiały wrażenie dołożonych przypadkowo do innych branż. Sytuacja zmieniła się na tegorocznych Instalacjach. Cały pawilon poświęcony kominkom to rozwiązanie świadczące o rosnącej pozycji wciąż rozwijającej się branży. Pomimo, iż nie była to największa z hal, i nie przyciągnęła największej liczby gości, z pewnością najbardziej tętniła życiem. Aby zainteresować zwiedzających potrzeba czegoś więcej niż zebrania firm w jednym miejscu i w tym roku MTP zrobiło pierwszy krok. "Kominki w akcji" to pierwszy w Polsce na taką skalę projekt skierowany właśnie do odwiedzających. O zaletach kominków można mówić klientowi w nieskończoność, ale nic nie przekona go bardziej niż widok ognia w palenisku. Zgromadzenie w jednej hali takiej ilości działających kominków to nie lada wyzwanie organizacyjne i tym bardziej należy się cieszyć z powodzenia tego przedsięwzięcia. Projekt ten na stałe powinien wpisać się w plan poznańskich targów.
Wydarzenia towarzyszące

Zarówno organizatorzy, jak i sami wystawcy zadbali o urozmaicony program imprezy. Mistrzostwa Instalatorów zorganizowane przy współpracy z  firmami Viessmann i Grundfos kusiły nagrodą - Volkswagenem Caddy. Kolejny samochód czekał na szczęśliwca na stoisku firmy Spartherm. Losowanie dla partnerów przyciągnęło nie tylko samych zainteresowanych, ale również tłum gapiów za sprawą zaproszonego artysty sceny kabaretowej - Dariusza Kamysa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również seminarium pod hasłem "Ekologiczne wyzwania dla kominków 2008". Zaproszeni goście reprezentujący największych europejskich producentów dzielili się z polskimi przedsiębiorcami wiedzą i doświadczeniem nie tylko z zakresu ekologii.

Czekamy na kolejną edycję


Odbywające się w dniach 22-25 kwietnia targi odwiedziło blisko 28 000 gości. W tegorocznej edycji wzięło udział 537 wystawców z 21 państw, którzy zaprezentowali swoją ofertę w pawilonach o łącznej powierzchni 31 000 m2. Na podkreślenie zasługuje również silna reprezentacja wystawców zagranicznych - wzrost o 44% w porównaniu z 2006 rokiem. Cieszymy się, że pierwszy krok został zrobiony. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję Instalacji mając nadzieję, że organizatorzy znowu pozytywnie nas zaskoczą. My sami daliśmy się poznać szerszej grupie czytelników, którzy bardzo chętnie odwiedzali nasze stoisko. Liczymy, iż w kolejnych edycjach spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie. Zapraszamy za dwa lata.

Instalacje 2008 - krok w dobrą stronępin
Instalacje 2008 - krok w dobrą stronępin
Instalacje 2008 - krok w dobrą stronępin
Instalacje 2008 - krok w dobrą stronępin
Instalacje 2008 - krok w dobrą stronępin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek