Aktualności

Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne

autor:

Sporo świetnego polskiego designu, inspirujące aranżacje, ciekawe warsztaty oraz spotkania z projektantami już w najbliższy weekend (3-5 października) na 23. Targach WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne w halach MTS w Szczecnie.
mts_logo2.jpgpin
Zobacz całą galerię
Sporo świetnego polskiego designu, inspirujące aranżacje, ciekawe warsztaty oraz spotkania z projektantami już w najbliższy weekend (3-5 października) na 23. Targach WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne w halach MTS w Szczecnie.
Weekend 3-5 października będzie okazją do zapoznania się z aktualną ofertą artykułów wykończenia i wyposażenia wnętrz. W hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich wśród wystawców spodziewać się można producentów m. in. podłóg, glazury, drzwi, kominków i sprzętu AGD. Po raz pierwszy przy okazji targów zorganizowany będzie jesienny kiermasz ogrodowy.
Nowości na targach
Ze znakiem "nowość!" na targach pojawi się siedem produktów: deski podłogowe o ponadstandarodwej szerokości 207 mm, wykonane ręcznie meble, podłogi oraz dodatki z beczek po szlachetnych alkoholach (unikalne produkty na polskim rynku), lustra w ramach zdobionych płytkami ręcznie malowanymi przez hiszpańskich artystów, Giclée - limitowane edycje obrazów z sygnaturą autora o atrybutach kolekcjonerskich, płyty gazowe bez płomieni przypominające płyty indukcyjne, zaawansowany technologicznie szwajcarski system do prasowania oraz francuskie saszetki zapachowe do szaf.
Tegoroczna edycja będzie obfitowała w szereg wydarzeń uzupełniających ekspozycje wystawców. Skierowane one będą do profesjonalistów branży wnętrzarskiej i amatorów designu.
Strefy designerskich "perełek"
Bardzo ciekawie zapowiadają się Strefa Designera i Strefa Wnętrz Komercyjnych. Z pewnością zainspirują one aranżacjami wnętrz, w tym najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania przestrzeni, mebli i elementów użytkowych. Zaprezentowane zostaną meble i inne sprzęty mistrzów polskiego designu oraz ich najzdolniejszych uczniów. Część z nich to prototypy, inne zostały już wdrożone do produkcji (przez fundację Nowymodel.org, która jest partnerem organizującym obie strefy).
W Strefie Designera, w ramach wystawy "Design z naszego podwórka", zobaczymy m.in.: regał Rajmunda Hałasa, fotel BUJANY Karola Starczewskiego, lampy Michała Kowalskiego i Ryszarda Mańczaka, stolik ZUCH Tomasza Augustyniaka oraz porcelanę Marka Cecuły. Będą też całkiem nowe projekty - wśród nich przede wszystkim krzesło Czesława Kowalskiego. Krzesło to zaprojektowane w czasach PRL-u, stanowiło część legendarnego zestawu "mebli Kowalskich", jednak do produkcji weszło dopiero teraz. W związku z tą premierą, 3 października o g. 17:30 podczas targów odbędzie się wernisaż. Weźmie w niej udział historyk sztuki oraz bard Jacek Kowalski, syn legendarnych projektantów Bogusławy i Czesława Kowalskich.
Z kolei w Strefie Wnętrz Komercyjnych przedstawiona zostanie aranżacja butiku odzieżowego. Znajdzie się tam wszystko to, co jest potrzebne w każdym eleganckim sklepie. Prezentowane będą m.in.: regał LOKOSYSTEM Karola Starczewskiego, krzesło wielofunkcyjne KANWA Karola Starczewskiego i lampy COSY Michała Kowalskiego. Po raz pierwszy w Polsce pokazane zostaną mobilne wieszaki Karola Starczewskiego. Ekspozycję wnętrza sklepu wypełnią kreacje stworzone przez młodych polskich projektantów związanych z butikiem TUTU Agaty Królikowskiej.
Wokół designu - spotkania i warsztaty
Strefa Designera będzie też miejscem spotkań ze znanymi projektantami. To propozycja dla przyszłych i obecnych projektantów. 4 października o g. 12:00 zaplanowano spotkanie z Ryszardem Mańczakiem i Karolem Starczewskim, którego tematem przewodnim będzie pytanie "Jak być designerem i nie zwariować?". Natomiast 5 października o g. 12:00 odbędzie się dyskusja "Gdzie jest polski design?". Poza projektantami powinna ona zainteresować także tych wszystkich, którym leży na sercu przyszłość polskiego designu. Tego samego dnia o g. 14:00 zacznie się zaś relacja video z rozmowy z Tomaszem Augustyniakiem. Jej temat to: "Sukces polskiego designera: prawdy i mity".
Trzydniowym targom towarzyszyć będą prowadzone przez fundację Nowymodel.org warsztaty "Rzucamy nowe światło na lampę". Podczas nich uczestnicy wykonają tekturowe abażury z gotowych elementów pomysłu Zofii Żadan (zajęcia zarówno dla miłośników designu, jak i dla młodych projektantów).
Stymulujący rozwój dziecka pokój
Z myślą o najmłodszych użytkownikach polskiego designu podczas Targów WSZYSTKO DLA DOMU pokazana zostanie wyjątkowa aranżacja pokoju dziecięcego. Wystawę nazwano "MAMO! TATO! ROZWIŃ MNIE, czyli co kolory i meble potrafią". Rodziców czeka na niej spora dawka wiedzy o zależnościach pomiędzy rozwojem dzieci a przestrzenią, w której przebywają, natomiast dzieci ? intrygująca część interaktywna. Partnerem wystawy są Meble VOX.
Odkrywamy urok mebla
Pomysłów na innowacyjne i funkcjonalne meble oraz wnętrza nie zabraknie również w strefie 5.Nawa Designu. Na wystawie "Idea Design" zaprezentowane zostaną prace studentów i absolwentów Akademii Sztuki w Szczecinie.
Miłośników designu zapewne zainteresują także warsztaty firmy Deca "Tkanina meblowa - rodzaje, zastosowania i właściwości". Właścicielki Deca opowiedzą też o swoich doświadczeniach i inspiracjach w metamorfozie mebli na zamówienie.
Dla amatorów i entuzjastów designu zaplanowano ponadto warsztaty z renowacji mebli. Podczas nich uczestnicy pod okiem eksperta - Pawła Machometa, twórcy bloga "Rzuć Pan okiem", odnowią krzesła, które potem będą mogli zabrać do domu. Krzesła i materiały do pracy zapewnią organizatorzy.
Pokazy najlepszych glazurników
Podczas 23. Targów WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne przeprowadzone zostaną również pokazy rzemieślnicze. Przygotowane przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy zaprezentują prawidłowe wykonanie tynków dekoracyjnych, techniki przygotowania podłoża oraz przyklejania mozaiki. Zmagania glazurników z różnych rejonów Polski zobaczyć będzie można w ramach eliminacji do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski (wśród głosujących na wybraną pracę rozlosowany zostanie projekt łazienki). Nie zabraknie też specjalistycznych porad na temat układania glazury oraz porad architekta wnętrz (warto przynieść ze sobą wymiary pomieszczeń a architekt wykona dla nas projekt w zarysie; termin konsultacji najlepiej wcześniej umówić pod numerem telefonu 722 194 648 lub drogą mailową: biuro@akprojects.pl).
Na zwiedzających czekają też konkursy z cennymi nagrodami (do wygrania będą tablet, poduszki od firmy Deca oraz lustro zdobione ręcznie malowanymi płytkami), a pierwszego dnia targów o godzinie 17:00 pyszna słodka niespodzianka. Zapraszamy!
Więcej informacji na stronie targów.
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin
Już w ten weekend targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjnepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek