Aktualności

Kominek otwarty z materiałami Vitcas

autor:

Marka VITCAS posiada w swojej ofercie szereg produktów, które są przydatne podczas budowy wymarzonego kominka otwartego.
kominek_otwarty.fot.vitcas.jpgpin
Zobacz całą galerię
Jednym z nich są cegły szamotowe, odporne na działanie wysokich temperatur. Charakteryzują się one wysokim współczynnikiem energooszczędności. Niezbędnym materiałem jest także Kit/Mastyka Ognioodporna "Premium". Przy jej użyciu można dokonywać drobnych napraw lub "łatać" pęknięcia. W przypadku poważniejszych napraw powinniśmy użyć Tynku Ognioodpornego Vitcas FR. Jest to produkt odporny na działanie bardzo wysokich temperatur. Jeśli uszkodzeniu uległy płytki, które narażone są na działanie ciepła, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Ognioodpornej Zaprawy Klejącej Do Płytek Vitcas HRTA.
Do budowy lub przebudowy kominka niezbędna można okazać się Zaprawa Murarska Vitcas HM, która idealnie nadaje się do łączenia cegieł szamotowych. Jej grubość nie powinna przekraczać 3 mm. Alternatywą może być specjalny tynk, którym bez problemu można pokryć położone cegły. Jego minimalna warstwa wynosi 1,20 cm. Więcej informacji na stronie vitcas.pl.
Kominek otwarty z materiałami Vitcaspin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek