Aktualności

Konferencja dotycząca OZE

autor:

dsc_0497-1.jpgpin
Zobacz całą galerię
7 lutego br. w sali restauracyjnej Dworca Kolejowego w Przemyślu odbyła się konferencja poświęcona inwestycjom w odnawialne źródła energii (OZE). Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez firmy Wokół Słońca Sp. z o.o. oraz FPU Kolektor. Nad inicjatywą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Przemyśla. 
Konferencja była kolejnym spotkaniem z cyklu "Dobre klimaty Dla Inwestycji w OZE", które poprowadził Tomasz Zubilewicz, znany prezenter pogody oraz autor programów o tematyce ekologicznej. Wśród 140 słuchaczy znaleźli się przedstawiciele samorządów, jednostek budżetowych, instalatorzy, młodzież szkolna i akademicka oraz osoby zainteresowane tematyką OZE. 
Podczas pięciogodzinnego spotkania grono prelegentów starało się przedstawić jak najwięcej zalet i korzyści z zastosowania ekologicznych rozwiązań. Mówiono m.in. o fotowoltaice, zastosowaniu kolektorów słonecznych, pomp ciepła i kotłach na biomasę. Przedstawiono również modelowy bieszczadzki budynek napędzany słońcem - Ranczo Eco-Frontiers. Nie zabrakło przykładów ekologicznej architektury energooszczędnej, a także szczegółów dotyczących programu dofinansowującego kredyty na budowę domów energooszczędnych (uruchomionego w tym roku przez NFOŚiGW). 
Organizatorzy obserwują wzrost zainteresowania tematyką OZE, jednocześnie zauważając, że jeszcze wiele pracy potrzeba, aby ekologia weszła na dobre w świadomość społeczeństwa. "Ochrona klimatu to nasz obowiązek wobec przyszłych pokoleń" - podkreślił Tomasz Zubilewicz.

Konferencja dotycząca OZEpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek