Aktualności

Kongres VEUKO w Tallinnie

autor:

veuk0_2013_gruppenbild.jpgpin
Zobacz całą galerię
VEUKO jest zrzeszeniem europejskich związków i stowarzyszeń rzemiosła zduńskiego. W dniach 8-10 maja br. w Tallinnie odbył się Kongres VEUKO. Organizatorem wydarzenia było Zrzeszenie Zdunów Estonii. 
Obrady poprzedziło uroczyste otwarcie w Bibliotece Narodowej w Tallinnie. Następnie reprezentanci poszczególnych krajów członkowskich zrelacjonowali wydarzenia branżowe z ubiegłego roku. Członkowie OSKP zreferowali przebieg poznańskich targów KOMINKI 2012, w trakcie których nie zabrakło takich inicjatyw jak: "Konferencja kominkowa - bezpieczeństwo, technologia, ekologia, biznes", zorganizowaną przez MTP wspólnie z wydawcą kwartalnika "Kominek"; finał konkursu dla inwestorów MAM KOMINEK - z samochodem jako nagrodą główną; Strefa Architekta; konkurs POLSKIE PREMIERY targów KOMINKI 2012. 
Pojawił się również temat edukacji zawodowej. Jak wiemy Stowarzyszenie prowadzi dwutorową edukację specjalistów, posiadając własny program nauczania, nadzorowany przez Komisję Edukacji OSKP. Dokonano diagnozy sytuacji finansowej polskiej branży kominkowej oraz analizy rozwoju technicznego. 
Pierwszy dzień obrad zakończył spacer po starówce. Estońscy gospodarze przygotowali wystawy zabytkowych pieców w kilku kamienicach i muzeach. 
Drugiego dnia toczyły się dyskusje wokół zasadniczych tematów: marketingu, sytuacji finansowej, przepisów prawnych i edukacji. OSKP zaprezentowało przed Komisją VEUKO kandydata do szkolenia na tytuł Mistrza Europejskiego - Rolanda Buławskiego. Na Zjazd Walny OSKP zaproszono Prezydenta VEUKO - Roberta Salvatę. Stowarzyszenie VEUKO liczy na jego cenne wskazówki.
W podsumowaniu spotkania nie zbrakło cennych uwag. Należy położyć większy nacisk na właściwe palenie drewnem, podnoszenie sprawności urządzeń. Stowarzyszenie powinno zadbać o zmiany w zasadach finansowania oraz edukację, zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i fachowości.

Kongres VEUKO w Tallinnie pin
Kongres VEUKO w Tallinnie pin
Kongres VEUKO w Tallinnie pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek