Aktualności

Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za nami

autor:

15 i 16 czerwca odbył się w Krakowie Festiwal Wnętrz, czyli targi aranżacji i wyposażenia wnętrz. Ale to trochę za wąska definicja, bo tegoroczna edycja była wyjątkowa!
dsc_3915.jpgpin
Zobacz całą galerię
Wystawa designu

Po raz pierwszy Festiwalowi towarzyszyła Strefa: polski design, gdzie zaprezentowali się polscy projektanci mebli, oświetlenia i elementów wyposażenia wnętrz.
Cała przestrzeń wystawowa wzbudziła ogromne zainteresowanie, pokazała przedmioty ciekawe, nie do końca oczywiste, ale za to potrafiące każdej przestrzeni nadać niepowtarzalny klimat i wygląd.
W Strefie spotkać można było młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych, a także polski design, który swoje premiery miał już m.in. na targach w Mediolanie (Landor Polska), czy Kolonii (Pracownia Projektowa InsideLab).
Nie zabrakło też nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa - odnowione klasyczne polskie meble zaprezentowali twórcy MIEJSCA, a reinterpretację klasycznego designu firma Vzór - słynny fotel RM58 Romana Modzelewskiego.
Fundacja Fly with Art specjalnie na Festiwal Wnętrz przygotowała wystawę Tomek Wójcik, "3x3 design", w której udział wzięła Galeria BB, "kolektyw 21" oraz wspomniana już wcześniej firma Landor. Uczestnicy zobaczyli projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z "kolektywem 21": Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.
Strefę reprezentowali też projektanci wyjątkowych stołów - firma MILONI, pracowania Wnętrza&Design Katarzyny Grucy, papierowe lampy od Artivity oraz LaboratoryArt i ich L - GO Eco Sit Play (logarytm sztuki).


Warsztaty, porady, inspiracje

Przez dwa dni targów odbywały się też twórcze warsztaty dla dzieci, których celem było rozwijanie od najmłodszych lat zamiłowania do dobrze zaprojektowanych rzeczy (Latający Smok, Warsztaty Robotów).
Otwarte panele konferencyjne przeniosły m.in. targi iSaloni z Mediolanu do Krakowa, w obszernej relacji Alfreda Marka z Krakowskich Szkół Artystycznych. Zaś na niedzielnych spotkaniach otwartych, architekci przekonywali, że nie należy się ich bać. Oprócz tego, wszyscy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z nimi. 
Również magazyn Kominek na swoim stoisku oferował możliwość skorzystania z bezpłatnych, fachowych porad. Pan Eugeniusz Major z firmy Major Kominki dla wszystkich chętnych przygotowywał projekt wymarzonego kominka. Projektantka wnętrz, pani Agnieszka Brambor, służyła z kolei radą w kwestii dopasowania kominka do wnętrza, swoich potrzeb i upodobań.

Cała przestrzeń Festiwalu Wnętrz była wypełniona stoiskami ponad 60 firm, które prezentowały najnowsze rozwiązania i produkty do domów i mieszkań.

W tym roku na Festiwalu Wnętrz spotkały się inspiracje z wielu dziedzin i obszarów. Wszystko po to byśmy mogli mieszkać pięknie!

Więcej informacji i zdjęć na: www.festiwalwnetrz.com.pl
fot. Kominek
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin
Kraków pełen designu czyli Festiwal Wnętrz za namipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek