Aktualności

Kratki.pl na XXVII Forum Ekonomicznym. Wrócił temat uchwał antysmogowych

autor:

Na początku września w Krynicy-Zdroju odbyło się XXVII Forum Ekonomiczne. Jednym z gości specjalnych wydarzenia był Marek Bal, prezes firmy Kratki.pl. Wykorzystał okazję, by w obecności premier Beaty Szydło poruszyć temat skutecznych sposobów na walkę ze smogiem.
img_4805.jpgpin
Zobacz całą galerię
Forum Ekonomiczne od czasu swojego pierwszego wydarzenia w 1992 roku ewoluowało z niewielkiej konferencji do uznawanego za jedno z największych spotkań przedstawicieli polityki i gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej. Według organizatorów ideą Forum jest nie tylko wymiana doświadczeń, ale co najważniejsze - kształtowanie środowiska sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorstw. Gośćmi wydarzenia od lat są głowy państw, przedstawiciele rządów, jak i właściciele prężnie rozwijających się koncernów. Do grona tegorocznych prelegentów dołączył Marek Bal, założyciel największej polskiej firmy produkującej kominki – Kratki.pl.

Spotkanie z Prezesem Rady Ministrów
W trakcie Forum Ekonomicznego odbył się specjalny panel dyskusyjny z udziałem premier Beaty Szydło oraz przedstawicielami firm z sektora MŚP. Organizatorem panelu była Grupa PZU. Wśród zaproszonych gości znalazł się także Marek Bal. Podczas panelu poruszone zostały tematy potrzeb i wyzwań, przed którymi stają małe i średnie przedsiębiorstwa. Właściciel firmy Kratki.pl miał możliwość podsumowania niemalże 20 lat istnienia przedsiębiorstwa oraz wyrażenia swoich obaw. Poruszył też temat uchwał antysmogowych oraz zaangażowania producentów kominków w walkę o czyste powietrze. 
Kratki.pl jako lider branży kominkowej angażuje się w działania nastawione na edukację ekologiczną oraz dbanie o jakość polskiego powietrza. - W ostatnich latach branża kominkowa zadrżała przed problemem smogu. Zmotywowało nas to do stworzenia kampanii edukacyjnej Nie Rób Dymu. Uczymy Polaków nie tylko, jak ekologicznie palić, ale bierzemy też czynny udział w konsultacjach dotyczących uchwał antysmogowych. Od lat produkujemy rozwiązania zgodne z restrykcyjnymi normami europejskimi i właśnie ten trend promujemy w kraju i zagranicą. – mówi Marek Bal, właściciel firmy Kratki.pl. Nie Rób Dymu to innowacyjna kampania społeczna, która walczy ze stereotypami dotyczącymi palenia drewnem w domowych urządzeniach grzewczych. W ramach ogólnopolskich działań pokazuje, jak walczyć ze smogiem rozsądnie i skutecznie.

Co dalej?
Marek Bal w trakcie swojego wystąpienia podkreślał potrzebę uchwalania właściwych przepisów antysmogowych oraz ważność wprowadzenia Ekoprojektu. Jego celem jest unormowanie przepisów dotyczących emisyjności oraz parametrów technicznych urządzeń grzewczych. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie ilości szkodliwych substancji w powietrzu. Prezes Kratki.pl zapowiedział, że w kolejnych latach firma nadal będzie wspierała zrównoważony rozwój i działania proekologiczne. - W przyszłym roku firma Kratki.pl obchodzi 20-lecie istnienia. To czas podsumowań i tworzenia planów na przyszłość. Będziemy kontynuować naszą misję ocieplania wnętrz i rozpalania serc poprzez dostarczanie na jak największą skalę urządzeń grzewczych, które tworzą rodzinną atmosferę i wspomagają ekologiczne oraz ekonomiczne ogrzewanie. – podsumował Marek Bal.
img_4805pin
img_4807pin
img_4782pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek