Aktualności

Krążki akumulacyjne w ofercie KRATKI.PL

autor:

_wklad_krazek_katalog---kop.jpgpin
Zobacz całą galerię
W tradycyjnym podłączeniu kominka duża część energii jest zabierana ze spalinami na zewnątrz komina. Jednym ze sposobów na obniżenie temperatury spalin, a tym samym zwiększenie sprawności kominka, jest zastosowanie krążków akumulacyjnych, które mogą odzyskać do 30% uciekającego ciepła.
Krążki akumulacyjne wymuszają spiralny tor ruchu spalin, przez co wydłużają ich drogę oraz odbierają z nich ciepło. Dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom, zapewniają dobrą wymianę ciepła z owiewającym je powietrzem. Ostatecznie więcej ciepła przeznaczane jest do ogrzania pomieszczeń. Tym samym wzrasta sprawność cieplna układu grzewczego.
Krążki wykonane są z żeliwa, które charakteryzuje się silnymi właściwościami akumulacyjnymi i dobrym przewodzeniem ciepła. Montowane są na wkładach kominkowych, przy pomocy specjalnie do tego celu wykonanych wsporników. Zabezpieczeniem przed ewentualnymi przesunięciami krążków jest ich waga (21 kg), która zapewnia doszczelnienie kanałów przepływu powietrza oraz specjalny system wpustów. Ilość krążków uzależniona jest od planowanej charakterystyki pieca.
Krążki akumulacyjne w ofercie KRATKI.PLpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek