Aktualności

Książka "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie"

autor:

W czasie trwania targów KOMINKI w dniach 2-5 lutego będzie okazja do nabycia wyjątkowej książki, która zainteresuje każdego miłośnika kominków.
poraispal-02_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Promocja książki "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" autorstwa Larsa Myttinga, odbędzie się w Pawilonie 5A na stoisku nr 10. Będzie możliwość zakupu wyjątkowej książki w promocyjnej cenie!
Przetłumaczony dotąd na 10 języków bestseller Larsa Myttinga "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" w samej tylko Norwegii sprzedany został w ponad 300 tys. egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii, gdzie książka ukazała się w październiku 2015 r. tylko w ciągu miesiąca wydawca zrobił aż cztery dodruki, a z księgarń zniknęło 80 tys. egzemplarzy. Tym sposobem, na miesiąc przed Gwiazdką 2015, Mytting trafił na pierwsze miejsce na liście sprzedaży sieci Amazon, z którego strącił samego Jamiego Oliviera. Polska premiera książki "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" odbyła się już 28 stycznia 2015 roku.
Jak przyznaje sam autor nie zależało mu na tworzeniu banalnego, kompleksowego poradnika o drewnie. Chciał napisać książkę, jaką z chęcią przeczytałby jego sąsiad Ottar i to właśnie on jest jedną z postaci, która przewija się przez karty "Porąb i spal". Mytting to nie tylko genialny gawędziarz, który w pełen ciepła i dowcipu sposób przelewa na papier swoją miłość do drewna, ale też pasjonat i znawca, który dzieli się z czytelnikami swoją bogatą wiedzą, anegdotami, kulturowo-obyczajowymi ciekawostkami o wszystkim co mniej lub bardziej wiąże się z norweską tradycją rąbania, suszenia i palenia tego nadzwyczajnego surowca.
Tę książkę po prostu musisz mieć na półce nad kominkiem - pisał o "Porąb i spal" recenzent norweskiego "Dagbladet". Mytting stworzył opowieść, którą musi przeczytać każdy mężczyzna i do której powinno zajrzeć wiele kobiet. To po trosze poradnik dla fascynatów takich jak sam Mytting - książka pełna praktycznych faktów i subtelnego humoru, w której pobrzmiewa tęsknota za prostym życiem odbieranym wszystkimi zmysłami. To także deklaracja miłości do ciała, przyrody, natury i korzystania z jej dobrodziejstw. Mytting pokazuje, że każdy ma własną filozofię rąbania drewna. Pokazuje też jak silna jest dziś potrzeba ucieczki od cywilizacji, bycia sam na sam ze sobą i obcowania z czysto fizycznymi siłami, z naturą. Jego książka pełna jest historii ludzi i miejsc związanych z drewnem, całych pokoleń: dziadków, ojców, synów i wnuków, mężczyzn ale też fascynujących kobiet.
"Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" Lars Myttingpin
Książka "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie"pin
Książka "Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie"pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek