Aktualności

Międzynarodowe Targi w Wels 2007

autor:

dsc_2234.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach od 1 do 3 lutego odbyła się 5-ta już edycja międzynarodowych targów poświęconych ceramice mieszkaniowej oraz piecom kaflowym  ?EUROPAISCHE FACHMESSE KACHELOFEN & WOHNKERAMIK?.
Targi tradycyjnie zorganizowane zostały w austriackiej miejscowości Wels, która na te kilka dni stała się miejscem gorących dyskusji o istocie ceramiki i kafli w życiu codziennym. Organizatorem przedsięwzięcia było austriackie centrum zdunów. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział nie mniej niż 100 wystawców, którzy zaprezentowali swoje oferty na powierzchni ponad 3 600 m2. Tym samym został ustanowiony kolejny rekord co do liczby wystawców w porównaniu do poprzednich edycji (ponad 25 wystawców więcej niż w ubiegłym roku). Targi odwiedziło około 2000 osób.

Na seminariach towarzyszących prezentacjom uczestnicy mogli usłyszeć o wynikach badań nad nowymi materiałami i osiągnięciami w udoskonalaniu technik stosowanych w budowie pieców kaflowych (w wystąpieniu dr Thomasa Schifferta) oraz o nowych wyzwaniach dla tradycyjnych produktów - piecach z otwartym paleniskiem (podczas prezentacji inżynierów   Gerharda Eberla oraz Michaela Kohlrosera). Czwartkowe spotkania były z kolei poświęcone współpracy wykonawców pieców kaflowych z architektami. Atrakcją tego dnia był także wieczór towarzyski, na którym goście bawili się przy muzyce jednego z zespołów.
Targi w Wels to bardzo kameralna i ciekawa impreza, a co najważniejsze - skupiona wokół jednego tematu, czyli wykorzystania ceramiki zarówno w budownictwie jak i ogrzewaniu. Na pewno warto je odwiedzić, gdyż można nie tylko zapoznać się z interesującymi informacjami technicznymi, ale także docenić urok niewielkich austriackich miejscowości.
Tym bardziej cieszy też fakt, że z roku na rok targi są odwiedzane przez coraz większą liczbę naszych rodaków. Oby tak dalej!
Międzynarodowe Targi w Wels 2007pin
Międzynarodowe Targi w Wels 2007pin
Międzynarodowe Targi w Wels 2007pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek