Aktualności

Nagroda dla barlineckiego Ecopelletu

autor:

ecopellet_skrzydla.jpgpin
Zobacz całą galerię
23 września br. Barlinek otrzymał nagrodę gospodarczą regionu świętokrzyskiego "Skrzydła 2011" za pelet drzewny - ekologiczne, stałe biopaliwo. Kapituła konkursowa uhonorowała tym samym produkt, który zdobywa uznanie i popularność w wielu europejskich gospodarkach, a od kilku lat staje się coraz bardziej interesującą alternatywą dla oleju opałowego czy węgla zwanego ekogroszkiem, także w Polsce. Konkursowi patronowało Ministerstwo Gospodarki.
Władze województwa świętokrzyskiego mają powody do radości, gdyż w regionie ma miejsce wiele przedsięwzięć, które zdobywają uznanie nie tylko w kraju, ale również na międzynarodowych arenach.
Jednym z takich produktów jest Ecopellet z Barlinka, wytwarzany od 2004 r. Początkowo firma sprzedawała ten wyrób głównie za granicą, szybko jednak podjęła decyzję o rozwoju dystrybucji także w kraju. O trafności tej decyzji najlepiej świadczą fakty. W Polsce systematycznie rośnie liczba użytkowników zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych. Pelet jest nie tylko wydajny, łatwy w transporcie, magazynowaniu oraz użytkowaniu, ale też pozwala w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania.
Nagroda dla barlineckiego Ecopelletu pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek