Aktualności

Nowa publikacja Macieja Burdzego

autor:

25 listopada br. nakładem wydawnictwa Softvision, ukazała się publikacja autorstwa Macieja Burdzego, zduna i pasjonata historii, pt. "Szczeciński styl, czyli niezwykłe piece szczecińskiej manufaktury Georga Kepplera". Pozycja powstała na zlecenie Fundacji Ochrony Zabytków MONUMENTA POMERANIAE (http://fundacja-monumenta.org). Całość zysków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działania statutowe fundacji.
szczecinski_styl.jpgpin
Zobacz całą galerię
Jest to pierwsza część z planowanej serii wydawniczej, dotyczącej historii urządzeń kultury ogniowej na Pomorzu, obejmującej tematykę kafli, pieców, kominków, zdunów, itp. Książka zawiera kolorowe i atrakcyjne litografie pochodzące z katalogu firmy Stettiner, vormals Kepplersche, Ofen-Fabrik in Stettin, zachowanego w jedynym egzemplarzu w zasobach Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Publikacja "Szczeciński styl..." została wydana w formie poręcznego albumu, przedstawiającego pełną kolekcję wzorów pieców i kominków z kafli z wyżej wymienionej manufaktury, budowanych w stylach historycznych na terenie Szczecina na przełomie XIX i XX wieku. Pozycja jest do nabycia w formie wysyłkowej, w cenie 48,00 zł (wraz z kosztem przesyłki na terenie RP) po wpłacie gotówkowej na konto Fundacji Ochrony Zabytków Monumenta Pomeraniae: 29 1240 3813 1111 0010 5375 3516 oraz potwierdzeniu wpłaty i przesłaniu danych adresowych na adres: info@fundacja-monumenta.org. 

Nowa publikacja Macieja Burdzegopin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek