Aktualności

Nowe piece Scan 62 i 63

autor:

scan-63-top-kolano.jpgpin
Zobacz całą galerię
Duńska firma Scan, wchodząca w skład Jotul Group, zaprezentowała nowe piece wolnostojące na drewno. Twórcą pieców Scan 62 i Scan 63 jest Steffen Schmelling, jeden z czołowych duńskich projektantów, zdobywca wielu prestiżowych nagród. 
Scan 63 jest nowoczesnym piecem na drewno, o wyjątkowym wzornictwie. Pochylone ściany boczne nadają mu dynamiczny kształt i upodabniają stylistycznie do dużego ogniska. Pionowa, duża szyba w drzwiach i dwie szyby boczne pozwalają cieszyć się ogniem z każdego miejsca w pokoju. Scan 62 nie ma szyb bocznych.
Oba piece dysponują mocą nominalną 6 kW i posiadają zewnętrzny dopływ powietrza do spalania. Standardowo malowane są na czarno. Wyłożone wermikulitem palenisko mieści polana o długości 35 cm. Piece fabrycznie przygotowane są do górnego podłączenia do komina, mają też możliwość podłączenia tylnego.
Piece Scan 62 i Scan 63 dzięki swoim parametrom technicznym uzyskały prawo do oznakowania "Białego Łabędzia" przyznawane przez organizację Nordic Ecolabel. Oznaczenie to otrzymują tylko produkty które charakteryzują się najczystszymi parametrami spalania, a podczas ich produkcji nie oddziałuje się negatywnie na środowisko. Więcej informacji na stronie kominek.pl.

Nowe piece Scan 62 i 63pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek