Aktualności

Nowości Tatarka

autor:

rt08sac.jpgpin
Zobacz całą galerię
RT-08 SAC to najnowsze opracowanie firmy Tatarek przystosowane do obsługi instalacji grzewczych, wykorzystujących źródła ciepła pracujące w systemach akumulacji ciepła. Regulator ten ma za zadanie zintegrować pracę przepustnicy powietrza, doprowadzającej powietrze do komory spalania, z klapą kominową w ten sposób, aby uzyskać jak najbardziej optymalne spalanie i przekazać jak największą porcję ciepła do elementów akumulacyjnych. Zasadniczą funkcją regulatora jest także utrzymanie jak najwyższej temperatury w maksymalnym okresie czasu, nie doprowadzając do przedwczesnego wychłodzenia elementów akumulacyjnych.
Całość zagadnień regulacyjnych opiera się na pomiarze temperatury bezpośrednio nad komorą spalania, która jest głównym wyznacznikiem aktywacji poszczególnych faz pracy regulatora. W modelu tym wbudowano zasilanie awaryjne zabezpieczające instalację na wypadek zaniku napięcia, które ma za zadanie doprowadzić do całkowitego otwarcia przepustnicy i tym samym bezpiecznego wygaszenia paleniska. Istotnym elementem jest możliwość podłączenia czujnika stężenia tlenku węgla (czadu), co pozwala na dodatkowe zabezpieczenie pomieszczenia w którym pracuje tego typu układ.
Regulator ten jest pierwszym opracowaniem firmy Tatarek dedykowanym do tego typu systemów i jednocześnie określa najbliższy kierunek rozwoju kolejnych konstrukcji.
Nowości Tatarkapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek