Aktualności

Odnawialne źródła energii - konferencja

autor:

zyrardow_3.jpgpin
Zobacz całą galerię
"Ochrona klimatu to nasz obowiązek wobec przyszłych pokoleń" - mówił Tomasz Zubilewicz, witając gości na kolejnej już konferencji z cyklu "Dobre klimaty dla inwestycji w OZE", zorganizowanej przez firmę Wokół Słońca Sp. z o.o. wspólnie ze żyrardowskim Starostwem Powiatowym. Spotkanie odbyło się 3 kwietnia br. w Resursie w Żyrardowie.

Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji z zakresu techniki grzewczej (Viessmann Sp. z o.o.), zasad działania i korzyści płynących z użytkowania ogniw fotowoltaicznych i małych elektrowni wiatrowych (Ventus Energia). Nie zabrakło też informacji o tym, jak skutecznie przeprowadzić proces inwestycyjny i jak zarabiać na produkcji energii (Instytut OZE Sp. z o.o.), a także jak odzyskać podatek VAT poniesiony w związku z inwestycjami w OZE (FL Tax). 

Gościom przestawiono również ideę czystszej produkcji (Stowarzyszenie "Polski Ruch Czystszej Produkcji") oraz formy finansowania zadań obejmujących odnawialne źródła energii (BOŚ S.A.). Zaprezentowano instalację geotermalną działającą z sukcesem od 12 lat w Mszczonowie (Geotermia Mazowiecka S.A.) i ciekawe przykłady wykorzystania geotermii na Islandii.

Odnawialne źródła energii - konferencja pin
Odnawialne źródła energii - konferencja pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek