Aktualności

Palnika na Milan Design Week

autor:

Planika Fires wspólnie z firmami Res Italia, Caccaro i Vibieffe zaprezentuje wyjątkową kolekcję w ramach tegorocznej edycji Milan Design Week, która odbędzie się w dniach 13 - 19 kwietnia 2015r. Prezentacja "Linia - fundament designu łączący włoski charakter z ogniem bez ograniczeń" będzie oparta o linearny design, wykorzystywany we współczesnych projektach.
fire-line-automatic-by-plan.jpgpin
Zobacz całą galerię
Linia, mimo swej prostoty, wyraża się w bogactwie kształtów, przestrzeni i znaczeń. Symbolizuje stabilność, bezpieczeństwo, harmonię, łącząc płynnie przeszłość z przyszłością. Linia dzieli i łączy jednocześnie. Inspirując się tym bogactwem znaczeń, Planika postanowiła wrócić do korzeni designu. Współpracując z najważniejszymi studiami projektowymi, na nowo odkryliśmy definicję linii i ognia. Wspólne doświadczenia pozwoliły na wykreowanie rozwiązania, które nadaje aranżacjom unikatową formę i znaczenie.
Specjalnie na okazję targów, Planika stworzyła koncepcję łączącą nieskończenie długą linię ognia z funkcjonalnością mebla. W procesie kształtowania projektu kominka, uwzględniane są indywidualne potrzeby klienta, dotyczące zarówno wymiarów jak i wykończenia. Dzięki tej twórczej swobodzie, projekty Planiki doskonale wpisują się w nurt designu pozbawionego jakichkolwiek ograniczeń.
Kominek może być sterowany za pomocą pilota, ale mając na uwadze wygodę użytkowników, dodaliśmy możliwość kontroli urządzenia z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
Nieskończone możliwości aranżacji sprawiają, że produkt jest wprost stworzony dla architektów i projektantów wnętrz. Uniwersalny, linearny ogień może być zastosowany na ścianie, we wnęce, w otwartej przestrzeni, ale można go także wykorzystać jako produkt wolnostojący.
Stając się częścią współczesnego, europejskiego designu, Planika osiągnęła doskonałość poprzez stworzenie nieskończenie długiej linii ognia.
Wystawa odbędzie się: Planika & Res Italia Hala: 7, Stoisko: B18; Planika & Caccaro Hala: 6, Stoisko: C23, D20; Planika & Vibieffe Hala: 5, Stoisko: M16. Lokalizacja: Salone del Mobile 2015, Milan Fairgrounds, Rho (Mediolan), Włochy. Więcej informacji na planikafires.com.
Palnika na Milan Design Weekpin
Palnika na Milan Design Weekpin
Palnika na Milan Design Weekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek