Aktualności

Piec Stuv P-10 z nagrodą Red Dot Product Award 2016

autor:

W poniedziałek 23 maja 2016 r. firma Stuv - specjalista wykwalifikowany w kreowaniu, produkcji i sprzedaży pieców i kominków na drewno, gaz oraz na pellety, wygrał w konkursie Red Dot Design Award w kategorii Design, ze swoim piecem na pellety - Stuv P-10.
stuv-p10-lightwood-rust-hor.jpgpin
Zobacz całą galerię
Red Dot Design Award jest prestiżową nagrodą na skalę Światową, w kategorii designu (wzornictwa), rozpoznawalną i bardzo docenianą. Skład sędziowski, złożony z 41 międzynarodowych ekspertów, został "uwiedziony" innowacyjnością technologiczną, niezakłóconym wzornictwem, poszanowaniem środowiska naturalnego, funkcjonalnością, które reprezentuje Stuv P-10. Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 4 lipca w Aalto-Theater w Essen, w Niemczech.
W odniesieniu do zaprezentowanej konkurencji, Stuv P-10 podkreślił swoją przewagę zaawansowaniem technologicznym w mechanizmach znajdujących się w podstawie urządzenia oraz komorze spalania. Prosta konstrukcja sprawia, że jest to również piękny mebel, godny każdego nowoczesnego wnętrza. Jego piękne płomienie kreują silną obecność ognia, roztaczając ciepło w pomieszczeniu. Piec na pellety Stuv P-10 jest bardzo cichy, nie słyszymy szumu przemieszczających się pellet czy pracy wentylatora.
Poza oczywistymi zaletami Stuv P-10 w konstrukcji i technice, okazuje się wyjątkowy, z wydajnością ponad 90%, w którym ciepło jest rozprowadzane w przyjemny sposób przez naturalną konwekcję.
"Ta wyjątkowo prestiżowa nagroda, kreuje Stuv na poziomie aktora pierwszego planu we wzornictwie przemysłowym. Jesteśmy bardzo dumni z tej rekomendacji międzynarodowej" wyjaśnia Jean-Francois Sidler, Dyrektor Generalny Stuv.
Oficjalne rozdanie nagród Red Dot Design Awards odbędzie się 4 lipca w Aalto-Theater w Essen, w Niemczech. Następnie Stuv P-10 będzie eksponowany w muzeum Red Dot Design, w Essen. Fotografie P-10 pojawią się również w wydawanym przez Red Dot Design Yearbook.
Piec Stuv P-10 z nagrodą Red Dot Product Award 2016pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek