Aktualności

Piecyki akumulacyjne KSO Brunner

autor:

KSO to mały i bardzo funkcjonalny piec na drewno, który potrzebuje minimum miejsca, ale przez wiele godzin przyjemnie promieniuje ciepłem. 
schliersee_wohnzimmer_kso_0.jpgpin
Zobacz całą galerię
Piecyk akumulacyjny KSO to doskonała konstrukcja z komorą spalania i ustawioną na niej masą akumulacyjną o podwójnych ścianach. Producent świadomie zrezygnował z krążków akumulacyjnych MAS, ponieważ dzięki dłuższemu krążeniu gazów w kanałach opadających i wznoszących, mógł uzyskać znacznie wyższą sprawność cieplną. Mimo tego, piecyk taki można postawić bez problemu w jeden dzień roboczy.
Piecyki są dostępne w wersjach: bez obudowy, z obudową z termobetonu lub z krążkami z ugniatanej gliny. Posiadają dwie komory spalania o różnej wielkości: KSO 25 (długość polan 25 cm) i KSO 33 (długość polan 33 cm). Występuja w wersjach: okrągły (r) lub kwadratowy (q). Opcjonalnie dostępny jest system EAS (sterowanie elektroniczne). Możliwe jest indywidualne wykończenie. 
Najwięcej możliwości dają obudowy ceramiczne tzn. kafle. Wytwórnie mają w swojej ofercie oryginalne wykończenia piecyków akumulacyjnych firmy Brunner, np. Kaufmann-Keramik czy KRONA. Więce na brunner.eu.
Piecyki akumulacyjne KSO Brunnerpin
Piecyki akumulacyjne KSO Brunnerpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek