Aktualności

Po raz piąty zagraliśmy z sercem

autor:

dsc_0758-2.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 17 - 20 lutego br. w Trzciance odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Kibiców Piłki Nożnej im. Piotra Arentewicza o Puchar Burmistrza Trzcianki "Gramy z sercem". 
Emocjonujące rozgrywki piłkarskie toczyły się 18 i 19 lutego, a konkurowały między sobą następujące fankluby z całej Polski: Mazowsze Grójec, KKS Lech Poznań, Górnik Zabrze, Arsenal, Drawa Krzyż, Bayern Munchen, Chelsea, Czarni Nakło, Sokół Pniewy, Tottenham, Newcastle United, Inter Mediolan, Club Barca, Manchester United, Huragan Pobiedziska, Tęcza 34 Płońsk, Ajax Amsterdam, Oldboje Lubuszanin Trzcianka, Nieoficjalny Fan Club Lecha z Trzcianki.
Uczestnicy turnieju mogli wesprzeć głównego bohatera tegorocznej edycji - 16-letniego Dominika Sztejkowskiego. Dominik, ze względu na dużą skoliozę, ma problemy z oddychaniem. Potrzebuje do dalszego życia siedziska rehabilitacyjnego, którego koszt jest bardzo wysoki. 
Zły stan zdrowia uniemożliwił Dominikowi pojawienie się na zorganizowanej dla dziecka imprezie. Jednak pomysłodawcy turnieju udali się z wizytą do chłopca leżącego w szpitalu, spełniając jego dwa największe marzenia: kamera i spotkanie z wokalistą Feel. Pierwsze z nich udało się zrealizować błyskawicznie. Co do drugiego marzenia - Piotr Kupicha, z powodu zobowiązań zawodowych, nie mógł zjawić się osobiście. Nagrał za to Dominikowi ciepłe pozdrowienia, które wyświetlono dziecku na projektorze multimedialnym. Relację z tych magicznych odwiedzin Dominika w szpitalu, zobaczyli wszyscy uczestnicy turnieju. Ich twarze nie kryły wówczas wzruszenia.
Podczas gdy drużny grały z sercem dla chłopca, Łukasz Walkowiak prowadził licytację, która cieszyła się, co warte podkreślenia, wielkim zainteresowaniem. Przedmiotami aukcji były m.in. piec wolnostojący Duo firmy Northstar Poland Sp. z o.o., piłki z autografami zawodników Lecha Poznań i Warty Poznań, piłki siatkowe i koszulki z podpisami siatkarzy i trenera KPS Skra Bełchatów oraz drużyny Aluprofu Bielsko Biała, weekend w Pensjonacie Sokolec w Górach Sowich, rower górski, a nawet niezwykle apetyczny tort. 
Rozgrywki piłkarskie zakończyły się jakże pomyślnym dla trzcianeckiej publiczności wynikiem. Puchar Burmistrza poszedł bowiem w ręce gospodarzy - Oldbojów Lubuszanina Trzcianka. Zwycięzca ograł zespół Mazowsze Grojec serią rzutów karnych 3:2 . Trzecie miejsce zajęła Tęcza 34 Płońsk (ubiegłoroczny zdobywca Pucharu), natomiast czwarci w rankingu znaleźli się kibice Górnika Zabrze. 
Po raz pierwszy organizatorom udało się przedłużyć turniej do 4 dni. Już pierwszego dnia, w piątek, mieszkańcy Trzcianki mogli wziąć udział w prowadzonych przez roztańczoną Izabelę Marciniak zajęciach Zumby. Kolejną, równie ekscytującą niespodzianką turnieju stał się niedzielny koncert, podbijającej obecne listy przebojów - "Alexandry". W programie znalazły się także takie atrakcje jak: znakomity popis freestyle z piłką w wykonaniu jednego z zawodników ekipy Górnika Zabrze oraz pokazowe show futbolu amerykańskiego, przygotowane przez drużynę z Ekstraklasy - Kozły Poznań. Stowarzyszenie "Inicjatywa" zorganizowało w Młodzieżowym Domu Kultury Turniej gier Fifa 2012. Natomiast w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych miał miejsce, zorganizowany przez Pawła Siejaka, Turniej Zakładowy w piłkę siatkową "Gramy z sercem".
Kwoty zebranych środków jeszcze nie znamy, ponieważ wciąż trwając akcje po zakończeniu aukcji internetowych prowadzonych za pośrednictwem serwisu allegro.
Słowa podziękowania należą się głównemu pomysłodawcy akcji - Adamowi Prankiewiczowi. Jego starania w przygotowania tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym, zaowocowało kolejnym uśmiechem - tym razem na twarzy Dominika.  

Po raz piąty zagraliśmy z sercempin
Po raz piąty zagraliśmy z sercempin
Po raz piąty zagraliśmy z sercempin
Po raz piąty zagraliśmy z sercempin
Po raz piąty zagraliśmy z sercempin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek