Aktualności

Podsumowanie projektu "Buduj z Energią"

autor:

4 października 2013 r., w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach, odbyła się konferencja "Perspektywy dla rozwoju budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce", podsumowująca projekt "Buduj z Energią". Konferencję poprowadził Michał Muzyczuk, który wraz ze swoją rodziną i ekipą telewizyjną przez miesiąc testował energooszczędny "Dom dla Każdego" w Michałowicach.
debata_ekspertow-1.jpgpin
Zobacz całą galerię
W trakcie debaty goście mogli zapoznać się z wynikami eksperymentu oraz powstałymi na tej podstawie materiałami filmowymi, emitowanymi na antenie TVP. Zaproszono ekspertów z różnych bloków tematycznych: Przemysława Rogulę, Piotra Michalskiego, Marka Bednarza (Viessmann), Wiktora Wilczyńskiego (Wawel Service), Piotra Obłękowskiego (NFOŚiGW). - Zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do ogrzewania powierzchni użytkowej ok. 100 m kształtuje się na poziomie poniżej 2,5 kW - testy wykazały, że koszty ogrzewania budynków w przybliżeniu wynoszą ok. 1 zł za 1 m2 na miesiąc - powiedział architekt Przemysław Rogala.
Celem projektu "Buduj z Energią" było rozpowszechnienie informacji na temat korzyści wynikających z budownictwa energooszczędnego i pasywnego, przybliżenie technologii, rozwiązań energooszczędnych. Wbrew powszechnym opiniom, budowa domu energooszczędnego zgodnego z wytycznymi NFOŚiGW, to nie luksus, na który niewielu z nas stać. Proponowane przez NFOŚiGW dopłaty oraz innowacyjne podejście deweloperów, architektów i producentów spowodują, że domy i mieszkania energooszczędne staną się tańsze, a przez to - dostępne dla każdego.
Podsumowanie projektu "Buduj z Energią"pin
Podsumowanie projektu "Buduj z Energią"pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek