Aktualności

Powołanie Cechu Zdunów Polskich

autor:

Dnia 11 maja 2015 roku nastąpi oficjalne powołanie CECHU ZDUNÓW POLSKICH w Zdunach. Spotkanie założycielskie odbędzie się 11.05.2012 o godz.12.00 w Kaflarni Zduny k/Krotoszyna. W tym momencie zostanie podjęta oficjalna uchwała o założeniu cechu. Ponadto, odpowiednimi uchwałami zostaną wybrane cechu, komisja rewizyjna i sąd cechowy.
logo.jpgpin
Zobacz całą galerię
Będzie to pierwszy i jedyny cech zawodowy zrzeszający branżę zduńską w Polsce, powołany od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku. Cech będzie miał swą siedzibę na terenie najstarszej czynnej kaflarni w Polsce, przy ul. Łacnowej 37 w Zdunach.
Nadrzędnym celem zakładanego cechu jest zachowanie dziedzictwa naszych przodków i integracja środowiska oraz nauka zawodu zduńskiego i ochrona przed jego wymarciem.
Członkostwo w cechu jest dobrowolne. Członkiem cechu może być każdy, kto utożsamia się z rzemiosłem zduńskim, w tym dyplomowani zduni, kaflarze, wykonawcy kominków i miłośnicy dawnego rzemiosła, którym leży na sercu podnoszenie kwalifikacji i podniesienie rangi naszej profesji.
Cech Zdunów Polskich jest niezależną instytucją i nie stanowi w żaden sposób konkurencji dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie, którego to członkowie związani z branżą zduńską będą mili widziani w cechu.
Powołanie Cechu Zdunów Polskichpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek