Aktualności

Progetto Fuoco 2012 - relacja z targów

autor:

dsc_4981_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 22 - 26 lutego w Veronie miała miejsce ósma już edycja targów Progetto Fuoco. Odbywająca się co dwa lata impreza jest w pełni poświęcona branży kominkowej. Na liczącej ponad 60 tys. m2 powierzchni zaprezentowało się około 554 wystawców. Te imponujące statystki potwierdzają fakt, że targi w Veronie są tworzone z wielkim rozmachem. 
Targi promowały wykorzystanie alternatywnych i odnawialnych źródeł energii, takich jak drewno i jego pochodne. Włosi są znani ze swojego zamiłowania do pieców na pellety, prawdopodobnie tworząc jeden z większych rynków tego opału dla małych systemów ogrzewania. Dlatego ekspozycje zdominowały piece wolnostojące na to paliwo, również modele z płaszczem wodnym i masą akumulacyjną. Inny, ciekawy punkt targów stanowiły propozycje maszyn do rozdrabniania drewna.
Wśród wystawców nie zabrakło polskich firm, jak np. Lechma, Kratki.pl, Northstar Poland, Unirol, Koperfam, Unico, Stelmet, Barlinek. Mimo ich niewielkiej liczby, na stoiskach zagranicznych producentów można było spotkać licznych importerów tych marek w Polsce. Dało się również zauważyć sporo właścicieli firm kominkowych, którzy odwiedzali targi. Świadczy to tym, iż polska branża kominkowa prężnie się rozwija. Po raz pierwszy na targach Progetto Fuoco pojawiła się polska telewizja - TVN Meteo. Dzięki temu niedługo będzie można zobaczyć relację z tego wydarzenia. Fotorelacja jest dostępna na stronie www.kominek.org.pl dla zalogowanych użytkowników, w dziale "Galeria".
Progetto Fuoco 2012 - relacja z targówpin
Progetto Fuoco 2012 - relacja z targówpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek