Aktualności

Rozwój rynku biopaliw stałych (Barlinek S.A.)

autor:

rafal-wecek_4.jpgpin
Zobacz całą galerię
Rynek biopaliw, a zwłaszcza peletu (pellet), rozwija się dynamicznie od kilku lat w całej Unii Europejskiej, za sprawą przyjętej polityki, zwiększającej udział energii ze źródeł odnawialnych. Według Rafała Węcka - dyrektora sprzedaży biopaliw w Barlinek S.A., prognozy rynku dla tego paliwa są bardzo obiecujące. Systematycznie rośnie nie tylko produkcja granulatu w Europie, ale również sprzedaż.
Granulki peletu posiadają dwa bardzo istotne, a przy tym wyróżniające czynniki, tj. atut zarówno ekonomiczny jak i ekologiczny. Granulat drzewny jest czystym paliwem, nie zatruwa środowiska naturalnego, a do produkcji wykorzystywane są trociny i zrębki drzewne, tj. surowiec praktycznie nie do wykorzystania gdzie indziej. Warto zauważyć, że jego produkcja, dzięki stosowanym przez producentów nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, nie jest uciążliwa dla środowiska naturalnego. Te aspekty nabierają dziś, w dobie rosnącej popularności ekologii oraz ograniczania emisji CO2 do środowiska, coraz większego znaczenia. Poza tym biopaliwo jest konkurencyjne cenowo w stosunku np. do ekogroszku czyli węgla oraz oleju opałowego.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwinęła się w naszym kraju cała infrastruktura, związana z tym opałem. Polska jest liczącym się w Europie producentem tego biopaliwa. Jesteśmy krajem zasobnym w surowiec drzewny. Producenci (np. firma Barlinek) oferują możliwość zamówienia produktu przez internet, z dostawą pod wskazany adres. Podczas spalania peletu powstaje jedynie niewielka ilość popiołu, który z powodzeniem służy jako ekologiczny nawóz w przydomowym ogródku. Wszystko to sprawia, że wielu indywidualnych inwestorów decyduje się na wykorzystywanie tego nowoczesnego opału. Pelet drzewny można kupić na terenie całego kraju, w sklepach z ofertą kotłów grzewczych. Biopaliwa produkcji Barlinka można także zamówić poprzez stronę internetową pelet.com.pl i zostaną dostarczone w ciągu zaledwie kilku dni.
Rozwój rynku biopaliw stałych (Barlinek S.A.)pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek