Aktualności

Schiedel Fenko i Schiedel Bryza

autor:

schiedel_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Schiedel Fenko i Schiedel Bryza to nowość w asortymencie firmy Schiedel - lidera na rynku systemów kominowych. Oba urządzenia są produkowane przez firmę Uniwersal z Katowic, znanego producenta wentylatorów dachowych i wywietrzników. 
Schiedel Fenko to hybrydowa nasada wentylacyjna zaprojektowana dla potrzeb prawidłowej wentylacji w budynkach mieszkalnych, a jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych firmy Schiedel. 
W przypadku optymalnych warunków atmosferycznych Schiedel Fenko pracuje jako nasada grawitacyjna. Podciśnienie wywołane w kanale wentylacyjnym, wystarcza na uzyskanie właściwego poziomu strumienia powietrza wentylacyjnego usuwanego z kuchni, łazienek czy pomieszczeń WC.
W przypadku braku optymalnych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora. Poprawną pracę układu wywiewnego można zautomatyzować zasilając silnik ze sterownika Higster.
Do wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych, stosowane są nie tylko wentylatory ale również wywietrzniki, bez elementów wirujących. Do tego celu idealnie nadaje się wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza, zwieńczający od góry kanał grawitacyjny z pustaków wentylacyjnych firmy Schiedel. Wywietrznik w szeroki sposób wykorzystuje siłę omywającego ją wiatru i tym samym tworzy optymalne warunki dla ruchu powietrza grawitacyjnego w kanale wentylacyjnym.
Więcej informacji na stronie schiedel.pl. 

Schiedel Fenko i Schiedel Bryzapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek