Aktualności

Szkolenia Spartherm kwiecień-maj 2009 r.

autor:

dsc_0103.jpgpin
Zobacz całą galerię
W kwietniu i w maju 2009 w siedzibie firmy Spartherm w Strzelcach Krajeńskich odbył się cykl szkoleń technicznych, zorganizowanych dla firm kominkowych z całej Polski. Intensywne szkolenia dotyczyły nowatorskich rozwiązań wodnych.
Przedstawiona została Varia 1VH2O XXL z unikalnym termicznym zabezpieczeniem obiegu wodnego oraz z opatentowanym systemem obiegu grawitacyjnego, działającego w przypadku braku prądu. Zmodernizowana część wodna, izolacja i system podwójnej szyby, pokrytej tlenkiem metalu (IR), pozwoliły na podniesienie sprawności do ok. 90% oraz zwiększenie mocy do 22 kW, przy zachowaniu czystej szyby.
Zaprezentowano nadstawkę wody grzewczej Aquabox wyróżniającą się wszechstronnością zastosowania na różnych modelach wkładów Spartherm.
Aquabox wykorzystuje przepływ spalin i za pomocą swojej specjalnej konstrukcji doprowadza do ogrzania nimi wody, a następnie umożliwia wykorzystanie jej jako czynnika grzewczego w układzie CWU i CO.
Pokazano nowe rozwiązania w zakresie kumulowania ciepła, dostosowane do indywidualnych potrzeb w niespotykanym dotychczas stopniu. Wirujące gorące gazy w urządzeniu Helix otwierają nowe możliwości w zakresie oddawania ciepła na ściany zasobnika, a tym samym długotrwałe i równomierne przekazywanie go do pomieszczenia, w którym się znajduje. Zaprezentowano również inne nowości, takie jak: S-Thermatik- czyli system automatycznego sterowania procesem spalania, H20- kominkowe systemy wodne, DRU- gazowe paleniska kominkowe, a także automatyka podnoszenia drzwi.
Gazowe wkłady kominkowe holenderskiej firmy DRU charakteryzują się zamkniętą komorą spalania, różnorodnością kształtów i rozmiarów z możliwością podłączenie gazu ziemnego, jak również propan butan. Wszystkie wkłady posiadają w standardzie pilota do zdalnego sterowania procesem palenia.
Wszystkie firmy uczestniczące w szkoleniu otrzymały certyfikaty autoryzowanych partnerów firmy Spartherm.
Szkolenia Spartherm kwiecień-maj 2009 r.pin
Szkolenia Spartherm kwiecień-maj 2009 r.pin
Szkolenia Spartherm kwiecień-maj 2009 r.pin
Szkolenia Spartherm kwiecień-maj 2009 r.pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek