Aktualności

Szkolenie MCZ - 16 luty 2008

autor:

dsc_2906.jpgpin
Zobacz całą galerię
W związku z wprowadzaniem na polski rynek produktów włoskiej firmy MCZ, w dniach 16 ? 17 lutego 2008 roku firma MCZ Polska zaprosiła do Żar współpracujące firmy na szkolenie produktowe.
Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem teoretycznym, zorganizowanym w hotelu Hajduk. Tam właśnie mogliśmy się dowiedzieć więcej na temat firmy i wkładów produkowanych przez MCZ. Zobaczyliśmy, że za tą marka stoi duża fabryka we Włoszech.
Zaletą wkładów MCZ jest niewątpliwie dopływ powietrza na całej ich szerokości co powoduje równe i płynne spalanie drewna. Dodatkowym atutem tych wyrobów jest materiał stosowany do wypełnienia paleniska o nazwie Alutec. Jest on zdecydowanie cięższy od szamotu i różni się od niego składem. Szamot, zapewniający zdolności akumulacyjne, jest jednym z jego składników. Ponadto w tym materiale znajdziemy również aluminium, które powoduje samoczyszczenie Alutec, oraz tytan który podnosi jego odporność na szoki termiczne i pęknięcia. Przedstawione zostały również serie produktowe Living, Heating i Cooking.
Po części teoretycznej udaliśmy się do siedziby MCZ Polska gdzie mogliśmy sprawdzić na żywo jak zachowuje sie Alutec i wkład podczas palenia. Przedstawiciele MCZ odpowiadali na wszystkie pytania i wątpliwości. Wieczorem szkolenie zakończyło się uroczystym bankietem, na którym wszyscy mieli okazję podyskutować na temat wyrobów organizatora.
Kolejnego dnia ponownie udaliśmy się do siedziby firmy, gdzie po skończonym paleniu Alutec i szyba pozostały czyste. Stanowiło to potwierdzenie dla informacji teoretycznych przekazanych w poprzednim dniu.
Szkolenie przybliżyło wszystkim uczestnikom technologię firmy MCZ, jak również było okazją do wymiany doświadczeń osób z branży kominkowej.
Szkolenie MCZ - 16 luty 2008pin
Szkolenie MCZ - 16 luty 2008pin
Szkolenie MCZ - 16 luty 2008pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek