Aktualności

Szkolenie OSKP 6-7.10.2016 r.

autor:

W dniach 6-7 października w Porażynie odbyło się szkolenie „najzdrowsze ciepło” organizowane przez zarząd OSKP. Uczestników przywitał prezes Paweł Węgrzyn i poruszył kilka ogólnych spraw stowarzyszenia. 
dsc00561.jpgpin
Zobacz całą galerię
Szkolenie rozpoczął p. Mariusz Godzic omówieniem współczesnych kominków i pieców oraz przybliżeniem zjawiska przypalania kurzu. Pani Ilona Witte z firmy Brunner zaprezentowała ciężkie ceramiczne paleniska akumulacyjne z przeznaczeniem do nowoczesnego budownictwa,  do dużych pomieszczeń „Grundofen” oraz paleniska skrzynkowe - małe paleniska akumulacyjne o niewielkim przeszkleniu z przeznaczeniem do mniejszych powierzchni „KFR”, a także paleniska żeliwne „HKD”. 
Zaproszony gość z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska p. Marek Baumgart przedstawił w jaki sposób pozyskać dotacje na cele ekologiczne. P. Wojciech Guźliński przybliżył akumulacje ciepła i materiały ogniotrwałe. Pan Ruslan Caiko z firmy Tulikivi przedstawił urządzenia akumulacyjne według aprobaty EN 15250 i oznaczenia ECODESIGN. P. Roman Nowak ze Stowarzyszenia Kominy Polskie prezentował innowacyjne systemy kominowe w budownictwie mieszkaniowym. Na zakończenie p. Artur Kocimski z firmy Wolfshoher Tonwerke przedstawił materiały szamotowe HBO+. Napięty pierwszy dzień szkolenia zakończyła uroczysta kolacja.
Drugi dzień szkolenia rozpoczęła p. Patrycja Sobień omawiając kampanię mającą na celu edukowanie polaków na temat ekologicznego palenia w kominkach i piecach „Nie Rób Dymu”. Zaraz potem p. Ruslan Caiko zaprezentował steatytowe piece gotowej konstrukcji i nowoczesne kaflowe piece Tulikivi. Tradycyjne i współczesne piece, piecokominki i kominki, jako ogrzewacze pomieszczeń spełniające normy emisyjne, przedstawił p. Jacek Ręka z firmy Cebud. Pan Michał Działowski z firmy Tatarek omówił zastosowanie regulatorów elektronicznych do ciepłej zabudowy. Na zakończenie szkolenia p. Mariusz Godzic przedstawił hypokaustum, a p. Damian Gawron przybliżył oprogramowanie do projektowania i obliczania kanałów dymowych oraz projektowania pieca lub kominka - PaletteCad.
Podczas szkolenia, na które przybyło ponad 50 osób, odbyło się także zebranie zarządu, na który przyjęto pięciu członków zwyczajnych i jednego członka wspierającego oraz omówiono plan wydarzeń na rok 2017.
fot. OSKPpin
fot. OSKPpin
fot. OSKPpin
fot. OSKPpin
fot. OSKPpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek