Aktualności

Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.

autor:

1_06.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 1-4 października 2008 roku firmy: Schmid, VARMSEN Polska, TiM Kominki oraz Kal-fire zorganizowały szkolenie dla swoich dystrybutorów. Cała grupa wyruszyła z Hotelu Willa Park w Żaganiu i po kilkugodzinnej podróży, wieczorem dotarła do Hotelu w niemieckim Bad Essen.
Pierwszy dzień pobyt spędziliśmy w siedzibie firmy Schmid. Podzieleni na dwie grupy, kolejno mieliśmy okazję zobaczyć okazały showroom, w którym prezentowane są obudowy Camina, piece wolnostojące jak również dostępne modele wkładów marek Schmid i Olsberg. Przy tej okazji poznaliśmy wszystkie zalety i możliwości tych produktów. Prowadzący szkolenie, Gleb Panchenko Export manager Schmid-a i Krzysztof Winczewski - Manager sprzedaży firmy VARMSEN Polska, która jest wyłącznym przedstawicielem tego producenta na Polskę, chętnie odpowiadali na wszelkie pytania i rozwiewali wątpliwości uczestników.
W części praktycznej poznaliśmy także tajniki wymiany szyby we wkładach, zmiany stron drzwiczek i dostępne rodzaje klamek. Zaprezentowano również opcje szklenia Cristal, Cristal+ i podwójne szklenie.
Po lunchu, rozpoczęła się część teoretyczna, w trakcie której usystematyzowano informacje przekazane wcześniej a także zaprezentowano nowy cennik produktów marki Schmid. Został on skonstruowany w taki sposób by klienci mogli korzystać z niego dużą swobodą i w sposób intuicyjny, co w znacznym stopniu ułatwia obsługę klientów końcowych, jak również sprawne składanie zamówień.
Po tak różnorodnym i intensywnym szkoleniu wszyscy z przyjemnością wybrali się na spacer urokliwymi uliczkami pobliskiego miasteczka Osnabrück. W ten sposób dotarliśmy do miejscowej restauracji gdzie czekała na nas pyszna kolacja w niemieckim stylu. Po powrocie do hotelu cześć grupy wybrała się na wieczorne zwiedzanie, nieco już sennego, Bad Essen.

Kolejnego dnia wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem do Holandii, gdzie w Belfeld mieści się siedziba rodzinnej firmy Kal-fire. Szkolenie w tym dniu rozpoczęło się od części teoretycznej, podczas której omówiono bogatą historię firmy oraz jej politykę sprzedaży i współpracy z dystrybutorami. Prowadzone było zarówno przez przedstawiciela producenta jak i jej przedstawiciela na Polskę - firmy TiM Kominki. W dalszej części spotkania mieliśmy okazję zobaczyć gotowe wyroby, na przestronnej i pięknie urządzonej ekspozycji. Można było tam znaleźć kominki opalane drewnem, kominki gazowe oraz paleniska otwarte, również opalane gazem, dające w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyne. Była również możliwość osobiście przekonać się o łatwości obsługi ?gazowców?, ponieważ urządzenia te są sterowane za pomoca pilota na fale radiowe. Każdy niezdecydowany po zwidzeniu tego showroom-u z pewnościa skusi się na zakup któregoś z prezentowanych urządzeń.
Druga część szkolenia dostarczyła przede wszystkim bardziej szczegółowych informacji na temat tajników techniczych wyrobów Kal-fire'a oraz zagadnień związanych z ich montażem i obsługą. Na zakończenie mieliśmy okazję poznać osobiście właściciela firmy Pana Pierre'a van Melick'a oraz jego syna Beijko van Melick'a.
Po kolejnym intensywnie spędzonym dniu udaliśmy się w drogę do Hotelu w Venlo. Tam, po krótkim odpoczynku, znów czekała na nas uroczysta kolacja, która przeciągnęłą się do późnych godzin nocnych. Następnego dnia rano, pełni wrażeń i miłych wspomnień wyruszyliśmy w długa drogę do domu.
W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele ok. 20 firm partnerskich z całe Polski. Z pewnością poszerzyło ono wiedzę wszystkich uczestników na temat poszczególnych produktów, a także było okazją do nawiązania nowych znajomości i cennych konaktów handlowych.
Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.pin
Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.pin
Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.pin
Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.pin
Szkolenie Schmid i Kal-fire październik 2008r.pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek