Aktualności

Szkolenie TiM Kominki i Chazelles we Francji

autor:

img_2113_filtered.jpgpin
Zobacz całą galerię
Firma TiM Kominki i Cheminees de Chazelles w dniach od 10 do 14 czerwca 2007 roku zaprosiła delegacje reprezentujące kilkanaście polskich firm branży kominkowej na szkolenie do francuskiego miasta Chazelles.
Jego celem było poznanie budowy oraz mechanizmów funkcjonowania wkładów kominkowych firmy Chazelles. Aby było ono najbardziej efektywne i szczegółowe, rozłożono je w czasie w taki sposób, że w ciągu tygodnia odbywały je grupy najwyżej 4 osobowe.
Po przybyciu na miejsce gości powitał osobiście prezes firmy TiM Kominki ? Tomasz Żołądź, który podczas całego pobytu czuwał nad organizacją przedsięwzięcia i dobrym samopoczuciem zgromadzonych.
W czasie wizyty we Francji uczestnicy mieli okazję zwiedzić fabrykę wkładów Cheminees de Chazelles, która imponowała nowoczesnością i stopniem automatyzacji produkcji. Firma Chazelles zainwestowała kilka mln euro w nowatorski park maszynowy i w systemy ochrony pracowników, czyniąc swoją fabrykę jedna z największych w regionie. Uczestnicy mieli okazję prześledzić cały proces produkcji wkładów kominkowych i obudów.

Innowacją okazał się również sposób organizacji produkcji. Polega on na tym, że  jedna osoba zajmuje się wytworzeniem konkretnej obudowy lub wkładu kominkowego od początku do końca. Daje to możliwość uniknięcia wielu błędów, a w przypadku ich ewentualnego wystąpienia, ułatwia dotarcie do osoby odpowiedzialnej, by w przyszłości wyeliminować powstałe niedociągnięcia.
Kolejna część wizyty miała charakter seminarium podczas którego usystematyzowano wiedzę zdobytą w czasie zwiedzania fabryki oraz uzupełniono ją o szczegółowe dane techniczne poszczególnych produktów.
Po intensywnych zajęciach wszyscy chętni mieli możliwość zwiedzić lokalną wytwórnię koniaków, a całe spotkanie zakończone było wspólną uroczystą kolacją.
Szkolenie firm TiM Kominki i Cheminees de Chazelles było profesjonalnie zorganizowane i stanowiło źródło wielu nowych informacji dla ludzi z branży kominkowej. Było również okazją do wymiany wielu niezwykle cennych doświadczeń.
Szkolenie TiM Kominki i Chazelles we Francjipin
Szkolenie TiM Kominki i Chazelles we Francjipin
Szkolenie TiM Kominki i Chazelles we Francjipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek