Aktualności

Szkolenie zorganizowane przez fimę Kominki Piotr Batura

autor:

bruner1.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 4 - 5 października 2007 roku w Łaziskach k/Wągrowca odbyło się kolejne z cyklu szkoleń organizowanych przez firmę KOMINKI PIOTR BATURA. Poświęcone było poprawnej i bezpiecznej budowie kominka oraz problematyce polskiego kominiarstwa.
Pierwszy dzień szkolenia rozpoczął się od prezentacji produktów firmy NORTHSTAR oraz DOSPEL. W dalszej części, po zajęciach praktycznych na temat materiałów stosowanych w nowoczesnym zduństwie, uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu o historii zduństwa, poprowadzonego przez Ziemowita Nowakowskiego.
W trakcie szkolenia firma DAMARO  przedstawiła proces projektowania kominka kaflowego (przy użyciu programu komputerowego), zbudowała również piec kumulacyjny, który następnie został uruchomiony. W popołudniowej części zajęć, po omówieniu przez firmę SCHIEDEL komina systemowego, rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Podczas nich uczestnicy poznali zasady panelizacji kominka kaflowego przy zastosowaniu materiałów szwajcarskiej firmy GANZ.

Nowości w swojej ofercie zaprezentowała również firma SPARTHERM. W końcowej części spotkania specjaliści z VARMSEN Polska przedstawili zgromadzonym techniki izolacyjne z użyciem swoich produktów. Na zakończenie tego etapu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia. Na tych, którzy zdecydowali się na cykl dwudniowy, czekała kolacja i nocleg w hotelu Jamajka niedaleko Wągrowca. Drugi dzień szkolenia poświęcony był tematyce kominków z płaszczem wodnym. Spotkanie zaczęło się prezentacją polskiej firmy KRATKI.PL.

Przy tej okazji poruszona została tematyka związana z projektowaniem takiego ogrzewania, pokazano także zalety i wady kominków z płaszczem wodnym. Włoskie modele tego typu kominków zaprezentowała firma EDILKAMIN. W części popołudniowej swoje produkty przedstawił jeszcze niemiecki przedstawiciel kominkowych technik wodnych firma BRUNNER. Nieco uwagi poświęcono także sposobom zabezpieczenia kominka z płaszczem wodnym przed zagotowaniem wody. Pod koniec dnia uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i udziału w dyskusji.
Ten etap również został potwierdzony certyfikatami dla wszystkich zgromadzonych.
Szkolenie to było źródłem cennej wiedzy i nowych informacji dla branżystów. Spotkało się na nim wielu specjalistów, co stanowiło okazję do wymiany cennych doświadczeń.
Szkolenie zorganizowane przez fimę Kominki Piotr Baturapin
Szkolenie zorganizowane przez fimę Kominki Piotr Baturapin
Szkolenie zorganizowane przez fimę Kominki Piotr Baturapin
Szkolenie zorganizowane przez fimę Kominki Piotr Baturapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek