Aktualności

Targi Construma 10-14.04.2013 r.

autor:

13042013496_piec.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach od 10-14 kwietnia br. w Budapeszcie odbywały się 32. Międzynarodowe Targi Budowlane Construma. Prawie 600 wystawców zaprezentowało swoje produkty na halach o łącznej wielkości 21 tysięcy m2.
Wydawać by się mogło, że zdunów-kominkarzy zobaczymy w swojsko brzmiącej sekcji HUNGAROTHERM (ogrzewanie). W tej hali wystawiali się jednak producenci kotłów, paneli solarnych oraz klimatyzacji.
Kominki i kafle można było oglądać w hali OtthonDesign. Polską branżę kominkową reprezentowała branża Kratki.pl. Pojawiły się również stoiska takich firm jak Jotul i Godin.
Na szczególną uwagę zasługiwały duże piece kaflowe, charakterystyczne dla Monarchii Austro-Węgierskiej oraz modne obecnie kafle wielkoformatowe. Węgierska ceramika zachwycała nie tylko urodą, ale i jakością wykonania, co wiąże się z długimi tradycjami tutejszych fabryk, np. Zsolnay. Można było również zobaczyć wiele pieców chlebowych i grilli w zestawie z kociołkiem.
Warto wspomnieć także o stoisku szkoły kamieniarskiej, której uczniowie na oczach zwiedzających wykuwali w kamieniu różne elementy ozdobne. Zduni swoją obecnością licznie zaznaczyli, że to rzemiosło wciąż żyje.

Targi Construma 10-14.04.2013 r.pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek