Aktualności

Targi KOMINKI już za nami

autor:

dsc_6898.jpgpin
Zobacz całą galerię
Odbywające się w dniach 23 - 26 kwietnia br. w Poznaniu targi KOMINKI obfitowały w wiele interesujących, branżowych wydarzeń: konferencji, paneli dyskusyjnych, konkursów. Podczas tych czterech dni na ekspozycjach pawilonu 9 prezentowało swoje produkty ponad 50 firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Według statystyk MTP, z ofertą wystawców zapoznało się 22 591 zwiedzających.
W pierwszym dniu miało miejsce wielkie otwarcie targów INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS, SECUREX. W trakcie gali wręczono Złote Medale MTP (na targach KOMINKI uhonorowano Złotym Medalem wkład kominkowy Mila Gilotyna z szamotem i systemem Glass firmy Kratki.pl Marek Bal). W dniu otwarcia przyznano także nagrody Acanthus Aureus.
Podczas targów KOMINKI można było po raz kolejny zobaczyć okazałe urządzenia grzewcze, a dzięki nowoczesnemu systemowi odprowadzania spalin, od niektórych kominków biło ciepłem najprawdziwszego ognia. Jednakże Kapituła Konkursu Acanthus Aureus uznała, że w tym roku najbardziej pozytywny wizerunek firmy kształtowała architektura i grafika stoisk: Koperfam Sp. z o.o., P.P.H.U. Hajduk, Darco Sp. z o.o. 
Mimo dużej różnorodności dało się zauważyć nieobecność kilku firm, które dotąd były wystawcami, m.in. Brunnera, na którego stoisku zawsze panowała szczególnie rozrywkowa atmosfera. Pojawiło się za to wielu nowych wystawców, zainteresowanych tym istotnym dla branży wydarzeniem.  
Ważnym punktem targów była "Konferencja kominkowa - bezpieczeństwo, technologia, ekologia, biznes", którą MTP zorganizowały wspólnie z wydawcą kwartalnika "Kominek" w Sali Niebieskiej Pawilonu 3. Po konferencji, z inicjatywy MTP miał miejsce panel ekonomiczny "4E" - Ekologia, Energia, Edukacja, Ekonomia. Natomiast w Strefie Architekta odbywały się pokazy budowy pieców kaflowych oraz warsztaty mozaikowe. 
Jednak największe zainteresowanie wzbudziło uroczyste wręczenie nagród dla laureatów I edycji konkursu MAM KOMINEK - organizowanego przez kwartalnik "Kominek". To wydarzenie z pewnością zapisze się jako historyczne w życiu branży, bo w Polsce jeszcze nikt nie nagradzał właścicieli kominków. Co więcej ocenianie i komentowanie zgłoszeń powierzono samym Internautom, dzięki czemu poszerzyło się grono zainteresowanych tą tematyką. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki od partnerów konkursu. Nowym Fiatem Punto Evo wyjechał natomiast z pawilonu zwycięzca - właściciel Restauracji Korona. Nagrodzeni zostali także laureaci kategorii: Ranking Internautów, Aktywny Gracz oraz Konkurs Na Hasło.
Podczas targów KOMINKI rozdano również nagrody w konkursie POLSKIE PREMIERY Targów KOMINKI 2012. Firma Lechma otrzymała Złoty Piec za Wkład L-2010 ECO 14 kW, Srebrnym Piecem uhonorowano firmę Tatarek za Optymalizator Procesu Spalania RT-08 OS GRAFIK TATAREK, natomiast firma Hajduk otrzymała wyróżnienie za Wkład Volcano 3PLh.
Targi pokazały, że branża kominkowa w Polsce ciągle się rozwija, przyciągając rzesze zainteresowanych. Warto w tym miejscu podziękować wszystkim odwiedzającym MTP i zaprosić na kolejną edycję w 2014 r. Bądźcie Państwo z nami!

Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin
Targi KOMINKI już za namipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek