Aktualności

Targi w ogniu - po raz drugi!

autor:

mtpmedal.jpgpin
Zobacz całą galerię
Zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI, które odbędą się w dniach 23 - 26 kwietnia 2012 w Poznaniu. To jedyna okazja w Polsce by w ramach ekspozycji w zamkniętej hali targowej zobaczyć kominki w pełnej okazałości - płonące żywym ogniem! Ta unikatowa w skali kraju ekspozycja jest możliwa do zrealizowania tylko na Międzynarodowych Targach Poznańskich dzięki specjalnemu systemowi odprowadzania spalin. Dla zwiedzających planujących zakup "małego domowego ogniska" - kominków, piecyków i kóz - targi KOMINKI będą idealnym miejscem do porównania ofert, zdobycia wszelkich potrzebnych informacji i poznania rynkowych nowości. Wiele spośród innowacyjnych produktów będzie miało swoją rynkową premierę właśnie na targach KOMINKI. Aby poczuć magiczną atmosferę "domowego ogniska", cieszyć oczy blaskiem płomieni i rozgrzać nie tylko ciało, ale również zmysły zapraszamy do Pawilonu 9.

Synergia branż
Targom KOMINKI towarzyszyć będą odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej WODOCIĄGI, debiutujące w tym roku Targi Ciepła Systemowego TCS oraz Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX i Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.

Na zwiedzających czekają liczne atrakcje
Specjalnie z myślą o projektantach i architektach w przestrzeni targów kominki już po raz drugi powstanie specjalna przestrzeń - Strefa Architekta. Będzie to akademia efektywnego projektowania - platforma ekspertów i designerów sprzyjająca wymianie myśli i owocnym dyskusjom, efektem których będą nowe pomysły i wyjście daleko poza utarte schematy myślenia o kominkach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że jednym z najważniejszych ogniw branży kominkowej są projektanci - to oni nadają ton, kreują trendy i kształtują upodobania klientów. 
W dniach 24 - 25 kwietnia (wtorek - środa) zapraszamy na dwudniowy cykl konferencyjny. Pierwszy dzień poświęcony będzie kwestiom zduńskim, drugi zagadnieniom dotyczącym instalacji wodnych w kominkach. Ponadto w ramach Strefy Architekta będzie można wziąć udział w warsztatach mozaikowych, budowie pieców, skorzystać z doradztwa przeznaczonego dla firm i architektów w zakresie projektowania w programie Palette CAD oraz zapoznać się z prezentacją dotyczącą zabytkowych i pięknych pieców kaflowych znajdujących się na terenie Polski. 
Drugiego dnia targów, czyli 25 kwietnia (środa) wręczone zostaną nagrody w najbardziej rozpalonym konkursie roku "Mam Kominek", w którym wybierane są najbardziej stylowe, ekonomiczne i bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Trwa głosowanie na stronie www.mamkominek.pl. Udział w konkursie zarejestrowało już 1 865 właścicieli kominków, internauci oddali 22 499 głosów i napisali 3 016 komentarzy na temat prezentowanych projektów. Dobrą okazją do zdobycia porcji przydatnych informacji na temat bezpiecznego użytkowania domowego kominka będzie konferencja "Bezpieczny kominek". Założeniem konferencji jest uświadomienie znaczenia zachowania zasad ostrożności podczas planowania, budowy, instalacji, obsługi i eksploatacji kominków, bowiem jest to sprawa niekiedy decydująca o zdrowiu lub nawet życiu domowników. Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział również w konkursie ?Premiery Targów Kominki? i zagłosować na produkt budzący ich zdaniem największe zainteresowanie.

Prestiż w nowej odsłonie
W tym roku prestiżowy konkurs o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz pierwszy realizowany jest w nowej formule. Jedną z nowości jest ogłoszenie laureatów konkursu już na dwa miesiące przed targami. Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Edwarda Szczechowiaka, dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej uhonorował Złotym Medalem wkład kominkowy MILA GILOTYNA z szamotem i systemem Glass firmy KRATKI.PL Marek Bal z Wsoli (pawilon 9, stoisko 4).
Liczne zmiany w formule konkursu o Złoty Medal wiążą się nie tylko z odświeżonym wizerunkiem medalu, który po raz pierwszy będzie miał formę prestiżowej statuetki, ale przede wszystkim z całym pakietem unikatowych korzyści, na które liczyć mogą laureaci konkursu. Ponadto produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na ekskluzywnych stoiskach Strefy Mistrzów zlokalizowanych w pawilonach 3, 5 oraz 8, gdzie za pośrednictwem ekranów dotykowych profesjonaliści mogą oddawać głosy na najlepszy ich zdaniem produkt spośród laureatów Złotego Medalu. Równolegle głosowanie odbywać się będzie w Internecie na stronie www.zlotymedal.mtp.pl. Prestiżowe wyróżnienia wręczone zostaną laureatom już pierwszego dnia targów podczas uroczystego otwarcia targów Instalacje, Securex, Wodociągi, Kominki, TCS.
Targi w ogniu - po raz drugi!pin
Targi w ogniu - po raz drugi!pin
Targi w ogniu - po raz drugi!pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek