Aktualności

Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za nami

autor:

Rekordowa frekwencja i różnorodna oferta - tak można podsumować dwa dni targowe w hali MTS. 24. edycja targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU przyciągnęła rzeszę odwiedzających szukających konkretnych rozwiązań w urządzaniu mieszkań i domów. Targi odbyły się w dniach 10 - 11 października 2015 w hali MTS w Szczecinie
sam_4630.jpgpin
Zobacz całą galerię
Nieprzypadkowi odwiedzający
Wystawcy nie kryli zadowolenia z efektów tegorocznych targów. Wśród podsumowań pojawiały się opinie: "Klienci wiedzieli czego chcą", "Nieprzypadkowi klienci, zadający konkretne pytania", "Sporo rozmów zakończyło się wstępnymi umowami". W tym roku targi odwiedziła rekordowa liczba osób - blisko 8000, oznacza to wzrost o prawie 30% w stosunku do poprzednich lat.
Różnorodna oferta, czyli coś dla każdego
WSZYSTKO DLA DOMU, to jedyne targi w regionie poświęcone w całości wyposażeniu wnętrz. W ofercie wystawców znalazły się m.in.: podłogi i drzwi drewniane, meble do sypialni, salonu, kuchni, ogrzewanie, odkurzacze centralne, dekoracje, a także kominki. Nowością były w tym roku m.in. drzwi i szkła produkowane metodą fusingu firmy Villa Glass Studio, lampy z wodoodpornego tworzywa sztucznego LamParts, które mogą przybierać fantazyjne formy czy ultra cienka folia grzewcza emitująca podczerwień Heat Plus. Po raz pierwszy na targach znalazło się stoisko z antykami. Na stoisku firmy ECOM Można było zobaczyć fotele, komody i wiele innych mebli z XIX i XX wieku. Meble odnawiane, ale za to w nowoczesnym stylu znalazły się na stoisku firmy Zaprojektuj Meble Tomasza Matulisa, który własnoręcznie renowuje wyszukane antyki. Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się rękodzieło, czyli oryginalne wykonane ręcznie ozdoby, które można było zakupić na targach. Były m.in. poduszki, pledy, stoliki z pnia drzewa, witraże czy świeczniki.
Strefy prezentacyjne, czyli jak szukamy inspiracji
Od kilku lat targi kontynuują projekt Strefy Wnętrz Komercyjnych i Strefy Designera prezentując projekty, wzory i pomysły aranżacyjne z dziedziny designu. Do współpracy zapraszani są projektanci, którzy na targach mają szansę spotkać się z opinią odbiorców, klientów a także nawiązać współpracę z dystrybutorami. W tym roku Strefa Designera należała do młodych designerów ze szczecińskich uczelni wyższych: Akademii Sztuki i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zaprezentowane zostały m.in.: Trik - projekt stolika wielofunkcyjnego, wzorniczy projekt podwieszanej kołyski dla niemowląt, którą można zamocować pod sufitem, fotel "Pająk" o oryginalnym kształcie siedziska. Strefa Wnętrz Komercyjnych skupiła się na ergonomii miejsca pracy, przyjemności i wygodzie środowiska pracy. W tym celu firma Stecko Meble, partner Strefy, zaprezentowała systemy mebli recepcyjnych, gabinetowych oraz konferencyjnych. Odwiedzający mogli zapoznać się także z coraz częściej proponowaną w biurach strefą relaksu.
Szlifowanie, malowanie i modelowanie, czyli warsztaty na targach
Z targów można było także wyjść z własnoręcznie wykonanym przedmiotem. Na warsztatach odnawiania mebli uczestnicy przez dwa dni pracowali nad starym krzesłem bądź podnóżkiem, aby nadać mu nowe życie. Warsztatami zawiadywał Paweł Machomet - autor bloga Rzuć Pan Okiem. Na warsztatach prowadzonych w Strefie Designera z pomocą studentów ZUT można było wykonać np. abażur z tektury wycinając formy specjalnym piórem, które służy do rysowania i wycinania 3D.
Wyróżnieni na targach
Targi to także wyjątkowa okazja dla naszych wystawców, aby pochwalić się swoimi produktami oraz spotkać się z oceną klientów. Służą temu dwa konkursy: Wyróżniony Wyrób oraz konkurs na najciekawszą aranżację stoiska. Do konkursu Wyróżniony Wyrób wystawcy zgłaszają produkty, które zostają poddane ocenie ekspertów - praktyków i teoretyków. W tym roku spośród zgłoszonych produktów, dwa zostały wyróżnione w konkursie: Jodełka Francuska Colours of the World, zgłoszona przez firmę: Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan Spółka Jawna oraz Płyta gazowa - GPC - 2, zgłoszona przez firmę: SOLGAZ Sp. z o.o.
W konkursie na najciekawszą aranżację stoiska głos oddawali sami odwiedzający oceniając produkty i ich prezentację na stoiskach naszych wystawców. Największą ilość głosów zdobyło stoisko firmy DANKÜCHEN.
Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za namipin
Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za namipin
Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za namipin
Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za namipin
Targi WSZYSTKO DLA DOMU już za namipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek