Aktualności

Turbosolary Makroterm

autor:

turbosolar_i_srebrna_obudow.jpgpin
Zobacz całą galerię
Firma Makroterm proponuje specjalne kolektory słoneczne - turbosolary. Kolektor rurowy Turbosolar I składa się z absorbera, który "zamknięty" został w szklanej rurze. Próżnia panująca w każdej z rur jest wspaniałym izolatorem, dzięki czemu kolektor tego typu ma znacznie mniejsze straty ciepła w stosunku do kolektorów płaskich. Dodatkowo zewnętrzne rury kolektora umożliwiają skupienie większej ilości promieni słonecznych, niezależnie od kierunku ich padania. Kolektor osiąga swoją sprawność wolniej niż kolektor płaski, w którym promienie słoneczne padają bezpośrednio na absorber, jednak dzięki możliwości "wyłapywania" promieni padających pod różnym kątem działa efektywnie również w okresie o mniejszym nasłonecznieniu. Izolacja próżniowa sprawia, iż kolektor ten nie jest podatny na straty ciepła w okresach chłodniejszych oraz zimowych, co w skali całego roku czyni kolektor rurowy bardziej wydajnym od kolektora płaskiego. 
Kolektory płaskie, Turbosolar III składają się z absorbera "przykrytego" taflą szkła, w obudowie zwanej wanną. Ten typ kolektora działa najbardziej efektywnie w momencie, gdy promienie słoneczne padają bezpośrednio na jego powierzchnię. Doskonale sprawdza się w miesiącach letnich, w których duże nasłonecznienie zapewni pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę nawet w 100 %. 
Turbosolary firmy Makroterm będąc niezwykle sprawnymi i skutecznymi urządzeniami otrzymały certyfikat solarny Solar Keymark.
Turbosolary Makrotermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek