Aktualności

Wels KOK 2008

autor: Rafał Rębisz

dsc_2405.jpgpin
Zobacz całą galerię
W dniach 16 - 18 stycznia odbyła się kolejna edycja międzynarodowych targów poświęconych ceramice mieszkaniowej oraz technice kominkowej "KOK Austria - Europäische Fachmesse Kachelofen & Wohnkeramik mit Technischer Tagung".

Targi tradycyjnie zorganizowane zostały w austriackiej miejscowości Wels, która na te kilka dni stała się miejscem gorących dyskusji o istocie ceramiki i kafli w życiu codziennym. Organizatorem przedsięwzięcia było austriackie centrum zdunów. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni wystawowej, impreza traktowana jest priorytetowo przez producentów nie tylko austriackich, ale także niemieckich. Umiejscowienie targów w Wels, które znajduje się niedaleko Bawarii sprawia, iż zwłaszcza firmy z tego regionu często prezentują tu swoją ofertę.

Wśród tegorocznych wystawców na szczególną uwagę zasługiwało stoisko firmy Brunner. Prezentowane przez niemieckiego producenta nowości przykuwały uwagę szerokiej rzeszy zwiedzających. Wśród nich największym chyba zainteresowaniem cieszył się nowatorski system unoszenia drzwi "easy-lift" oraz "klick-klack", które dzięki swojej prostocie i precyzji mogą okazać się rozwiązaniem rewolucyjnym. Wybór właśnie tych targów jako miejsca prezentacji nowości przez niemieckiego potentata świadczy o wysokiej randze imprezy. Stoisko Brunnera zachęcało gości nie tylko nowościami, ale również ciekawą oprawą. Cała powierzchnia została podzielona na trzy części, pośrodku których znalazło się miejsce przeznaczone na ugoszczenie zwiedzających tradycyjnym bawarskim posiłkiem przy akompaniamencie zaproszonej kapeli. Nie sposób było nie zauważyć przywiązania firmy do tradycji regionalnych. Wszyscy pracownicy prezentowali się w tradycyjnych bawarskich strojach, co tym bardziej zachęcało do odwiedzenia stoiska.

 W Wels spotkaliśmy również przedstawiciela firmy Damaro, który wraz z producentem oprogramowania PaletteCAD prezentował najnowszą wersję programu. Cieszy fakt, że z roku na rok targi są odwiedzane przez coraz to większą liczbę naszych rodaków. Być może wkrótce targi staną się ważnym punktem w kalendarium również polskich firm kominkowych.
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin
Wels KOK 2008pin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek