Aktualności

Wkład Hibana z Elkomatic

autor:

hibana-zdjecie.jpgpin
Zobacz całą galerię
Wodny wkład Hibana produkcji firmy Elkomatic spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników domowego kominka. Sprawdzona mocna konstrukcja stalowo - szamotowa zapewnia wieloletni okres eksploatacji w ekstremalnych warunkach. W kominku można bowiem spalać poza tradycyjnym drewnem również nowoczesne brykiety i kostki opałowe ECO przy temperaturach do 1 000 OC.
Posiadając najwyższą klasę sprawności i jakości spalania (wg PN-EN 13229 ) kominek Hibana zalicza się do ekologicznych odnawialnych źródeł energii OZE. Kominek można zastosować do ogrzewania wodnego mieszkań o powierzchniach od 60 do 300 m2. Moc nominalna zespołu wodnego wynosi 17 kw., natomiast praktycznie kominek Hibana, przy zastosowaniu ręcznego i stabilnego spalania, może osiągać moc od 8 do 30 kw., dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w większości mieszkań i domków jednorodzinnych.
Wkład Hibana posiada zabezpieczający wymiennik ciepła w postaci wężownicy miedzianej 
i przystosowany jest do pracy pod ciśnieniem do 2,5 bar, a to z kolei umożliwia proste podłączenie go do każdej współczesnej instalacji wodnej. Podwójny system doprowadzenia powietrza do spalania umożliwia bezpieczną i zgodną z prawem zabudowę
kominka w energooszczędnych domach z rekuperatorami i innymi urządzeniami klimatyzacji. Najbardziej efektywne jest zainstalowanie kominka Hibana w zestawie z buforowym zasobnikiem 500 ? 1000 l , wraz z instalacją solarną lub pompą ciepła.
Więcej na elkomatic.pl.

Wkład Hibana z Elkomaticpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek